Kasım 2011 Terazi Burcu

teraziTerazi burcunu kasım 2011 ayında, yılın son aylarında ve son günlerinde neler bekliyor, merkür terazi burcunu nasıl etkiliyor? 7 Kasım tarihi özellikle evlilik-ciddi ilişki konularında gayet önemli bir tarih. Mars-Neptün arasındaki karşıtlık, tarafların hem aşk hem de ileriye dönük hedefler anlamında birbirlerinden farklı olan düşüncelerini, beklentilerini yüzeye çıkartıcıdır. Kişi böyle bir karşıtlıkta, beraberliğinin ne anlam içerdiğini, partneriyle arasındaki sorunların çözülüp çözülmeyeceğini iyice düşünmelidir. 2 yıl önceyi hatırlatan bir takım sorunlar tekrar yüzeye çıkabilir.

İncelemede bulunurken, olayları tarafsız bir gözle görmenizde, adil olmanızda yarar vardır. Egonuzun esiri olmayınız. Eğer gerçekten bu ilişki sizin dünyanızda bitmişse veya siz bir ara vermeye kararlıysanız bunu, Merkür geri hareketinin gölgeli günleri dahil olmak üzere 17 Kasım sonrası tekrar ele alınız.

2 Kasım-26 Kasım tarihleri arasında Yay burcunda ilerleyecek Venüs etkisi altında duygularınızı konuşarak, yazışarak düşüncelerinizi gayet hoş bir şekilde açıklayabilmeniz mümkündür. Çevrenizdeki popülerliğinizi bir kat daha yükseltmenizi sağlayan bu enerji, barış ve huzur ortamı içinde, zarif ve gayet sempatik bir şekilde diğer insanlarla olumlu bağlantılar kurabilmenizde de destekçinizdir. Yeni tanışmalara vesile olacak bu enerji yaşamınızı renklendireceği için, zorluklar gözünüze daha az görünebilir.

Yakın çevrenizi oluşturan insanlarla daha önceden oluşmuş sorunları çözebilir, zarif ve hoş tavırlarınızla her girdiğiniz ortamda ilgi uyandırabilirsiniz. Bu enerjinin desteği sayesinde, eğitim ve iş hayatınızla alakalı konularda sosyal faaliyetlere katılabilir, özgür düşüncelerinizi açıklayabilirsiniz. Hayatın ağırlaştırıcı ve kimi zaman rahatsız edici yanlarıyla mücadele edebilmenizde sizi destekleyici olan inanç ve felsefe sistemleri hakkında bilgilenebilir hatta bizzat katılımcı olabilirsiniz. Sanatsal faaliyetlerinizi dış ülkelerle bağlantılar kurarak tanıtabilir, konusunda uzman kişilerle bir araya gelerek karşılıklı fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.

YAY BURCUNDA MERKÜR GERİ HAREKETİ-24 Kasım-14 Aralık

Hangi Konularda Etkili:

Yakın çevrenizle olan her türlü iletişiminiz, haberleşme (posta, gazete, yazım, internet, telefon yoluyla konuşma ve yazışmalar), öğrenme ve öğretmeyle alakalı her türlü eğitim faaliyetiniz (öğrenme yeteneğiniz), kısa yolculuklar, komşularınız, kardeşlerinizle olan ilişkiler, nakliye, ev satın alma, kiralama, taşınma, ifade gücünüz, iş yapma kapasiteniz, tüm fikirleriniz, ticaret, satış işlemleriniz, günlük temaslarınız ve deneyimleriniz, kültürel yetenekleriniz, rapor veya belgeleriniz, çevrenizdeki dedikodular, yayımcılıkla ilgili faaliyetleriniz, konuşma şekliniz, bilgi toplama ve paylaşımlarınızla ilgili konular.
Merkür Geri Hareket süresince Neler Dikkat Edilmelidir?

– Belirtilen tarihler arasında yeni bir karar alınmamalı, dikkatli olmalı.

– İletişimde hoşgörülü tarzda, birlik beraberlik ruhu içinde hareket etmeli.

– Hedeflerinizi gözden geçirmeli, acele kararlar almamalı.

– Durumunuzu riske atacak faaliyetlerde bulunmamalı, dikkatli olmalı.

– Bu süreç içinde yukarıdaki konularda baskılarla, gecikmelerle, tersliklerle karşılaşmanız halinde ani kararlar vermemeli, karar değişikliklerine gidilmemeli, elinizden geldiğince sakin olmaya çalışmalı.

– İletişim kurmakta zorlanacağınız için, olayları kendi akışı içinde değerlendirmeye çalışmalı.

– Geri hareketten çok önce karar verilmiş konular

– Yukarıdaki konularda çok önemli bir gelişmeyle karşılaştınız ve karar vermek için süre ne yazık ki az ve şöyle bir düşündüğünüzde bir daha böyle bir fırsatın önünüze çıkması neredeyse imkansız.

O zaman yapmanız gereken çok çok dikkatli incelemek, analiz etmek ve güvenliğinizi kesinlikle sağlayacak tarzda hareket etmektir. Görünenlerle yetinmeden, her şeyi detaylı bir şekilde ele alarak, tek bir açık nokta bırakmadan veya tek bir parça eksik kalmadan hareket edebiliyorsanız geri hareketin bitmesini beklemenize gerek yoktur. Uygulayabilirsiniz.

– İç dünyanıza yönelerek her ayrıntı üzerinde iç gözlemde bulunmaya başlayabilirsiniz.
– Unuttuğunuz, aklınızdan çıkmış düşünceler birdenbire yenilenmiş haliyle hatırınıza gelmeye başlar. Bunlar üzerinde gözden geçirmelerde bulunabilirsiniz.

– Anlaşmazlık yaşadığınız her kim varsa onunla bir araya gelerek sorunlarınızı çözebilirsiniz.
– Daha önce verilmiş bir kararı tekrar ele alabilirsiniz.

– Bütün bu durumlar gözden geçirildikten sonra yukarıda maddeler halinde sıralanan alanlardaki planlarınızı gölgeli günler dahil olmak üzere 21 Aralık sonrası yürürlüğe koyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir