2 Kadın 1 Adam Ve Aşk!

aşkGerçek Aşk Güzel Çirkin Tanımaz! Aşka inanır mısınız? Sizce aşkın ömrü kaç sene? Aşk zamanla ya da mesafelerle ölçülebilir bir kavram mıdır? Açık konuşayım, ben aşka inanamazdım. Taki bu yazıyı hazırlayana kadar. Daha doğrusu, beni bu yazıyı yazmaya iten merakım oluşana kadar. Şimdi her şeyi zihnimde hazırladım ve yazıyorum. Büyük bir aşk, 2 kadın ve 1 zafer..Aşkın zaferi mi desem, yoksa bir kadının hayatının mahfolması mı?

Öncelikle şunu aklınızdan geçirebilirsiniz: Başkalarının aşklarından bize ne?

Aşk öyle bir duygu ki, gerçek aşk hikayeleri okuduğunuzda ve diğerlerinin aşklarına şahit olduğunuzda en az kendiniz yaşamış kadar etkileniyorsunuz. Ki bu anlatacağım aşk öyle bir aşk ki, ta 1970 yılında başlıyor, 2005 yılı yapılan bir düğün töreniyle zafer kazanıyor. 70’ten 2005’e, koskoca bir hayat, yaşanan olaylar, hayatlardan geçen insanlar, hatta ölen insanlar ve her şeye rağmen aşkın peşinden koşulması ve kavuşma!

Charles Mountbatten-Windsor ismi size bir şey anımsatıyor mu? Ya da Mrs Camilla Parker Bowles adı? Şöyle söyleyeyim o zaman İngiltere Prensi Charles ve onun ölümsüz aşkı kimilerine göre kötü kadın, kimilerine göre ara bozan ama sonunda sevdiği adamla evlenen Camilla. Prens Charles’in tek ve gerçek aşkı, unutamadığı ve peşinden koştuğu hayatının kadını..

Bu hikayede bir eksik var değil mi? Hem de atlanmayacak kadar değerli ve önemli bir eksik: Prenses Lady Diana..

Oysa biz Prensle Diana’nın birbirini çok sevdiğine inandık. Yıllarca o düğünü ve öpüşmeyi görüp bu ikisi birbirini çok seviyor dedik..Yazık, oysa Diana Charles tarafından belki de ne yazık ki, hiç sevilmedi. Kraliyet ailesine yakışır asil bir gelindi. Aile tarafından evlendirildi. Ama onun aklı hep 4 sene aşk yaşadığı Camilla adındaki kadındaydı.

Charles Camilla’dan neden ayrıldı ve neden Dianayla evlendi bilemeyiz. Biz sadece gördüklerimize ve duyduklarımıza inanırız. Bir de alt metinleri çözer, kendimizce bir şeyler anlamaya çalışırız.

Prens Charles ile Lady Diana evlenirken gazetecilerin aşık mısınız? sorusuna verdikleri cevaba bakalım şimdi.

Cevap: Aşk ne demekse biz oyuz..Aşk biziz mi demeye çalıştılar ya da aşkın ta kendisisiyiz mi? Hiç sanmıyorum. Ne kadar da sıradan ve soğuk bir cevap öyle değil mi? Bu cevabı veren Prensin ta kendisiydi. Prens, Diana’ya aşık değildi ki,başka ne diyebilirdi..

Bu noktada Eski prenses Lady Diana’ya çok üzülüyorum. Onun zaten mutsuz yaşadığı herkesçe biliniyordu ama o hep eşinin kendini sevmesini istemişti. Ne yazık ki bana göre hiç sevilmeden görevini ifa ederek yani 2 çocuk doğurarak o hayatlardan çıktı ve 1 yıl sonra da elim bir kaza ile hayata veda etti..

Gelelim büyük aşka..

Prens Caharles ile Camilla’nın tanışması 1970 yılında bir polo maçında denk geliyor. Çift bu maçta tanışıyor ve aşk işte tam da bu zaman başlıyor.

Charles ve Camilla

Bakın 1970 yılına ait çok özel bir fotoğraf. Çiftin belki de birlikte çekindiği ilk fotoğraf :

 

Çiftin birlikteliği 4 sene sürmüş.


İlk bakışta bize gençlik aşkıymış yaşanmış ve bitmiş gibi görünse de durum hiç de öyle değil..


Gene o senelerde çift beraberken çekilmiş gençlik yıllarına ait bir fotoğraf:

Camilla ve Charles

Bakın şimdi size bir fotoğraf daha göstereceğim. 1980 yılına ait bu fotoğrafta iki kadın tek karede yan yana görünüyor :

İkili neden yan yana bilmiyoruz ama bu fotoğraf Diana açısından yürek sızlatıcı bir anı bana göre..

Prens Charles Diana ile evlendi ve bir çok olaydan sonra 1996 yılında boşandı.

 

Bu boşanmayı isteyen de evliliği isteyen aynı kişi yani Kraliçe idi.

Charles Diana’dan sonra ilk 1999 yılında Camilla ile görüntülendi.

 

İşte küllenmiş aşk yeniden doğmuştu!

Bakın bu fotoğraf o yıla yani 1999 yılına ait bir fotoğraf ve çift ilk bu fotoğrafla biz beraberiz diyor!
Camilla ve Caharles 1999

Gene çift 2000 yılında da birlikte görüntüleniyor ve aşklarını kamuoyu ile paylaşıyor. Size göstereceğim fotoğraflara dikkatle bakın.

 

Hep mutlular ve hep yüzleri gülüyor:

 

 

 

Ve 9 Nisan 2005 yılında resmen evleniyorlar :

düğün 2005

Kim ne derse desin İngilizler belki de Diana’ya olanlardan sonra Camilla ve Charles çiftine nefretle bakıyor..Camilla yuva yıkan kadın olarak anılıyor. Oysa onlar hiç ayrılmamıştı ki..Olan Diana’ya oldu evet ama bunun başlıca sorumlusu Kraliyet gelenekleri ve Kraliçe idi..

Bir aşk, 2 kadın ve biten 1 hayat ! Hepsi bu kadar işte…

Diana çok güzel bir kadındı. Milyonlar ona hayrandı. Hem gençti hem de hayat doluydu. İlk evliliğini de Charles ile yapmıştı.

İyi ama Prens neden onu sevemedi ? Güzellik ve erişilmezlik yetmiyor muydu?

Camilla dul ve çirkin bir kadın üstelik de yaşlı..

Charles neden onda ısrar etti ?

Aşk yüzünden..

Ve son not :

Bakın tarih ne diyor ?

Galler Prensesi Diana, Paris’te 1997’de geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitirdi.

Kazada, Diana’nın sevgilisi Dodi El Fayed ve şoförü de öldü.

Prens Charles ise ilk evliliğini, Prenses Diana ile 29 temmuz 1981’de St. Paul katedralinde, 2 bin 500 kişi önündeki muhteşem törenle yaptı. Töreni, 750 milyon kişi de televizyondan izledi.

Galler Prensi Charles ve Prenses Diana’nın William ve Harry adında iki oğulları doğdu. Çift, 1992’de ayrıldı, 1996’da ise boşandı.

57 yaşındaki Prens Charles, 58 yaşındaki Camilla Parker Bowles ile beraberliğini Prenses Diana ile evliliği sırasında açıklayarak tepki toplamış, bu açıklamadan iki yıl sonra da ikili boşanmıştı.

Birlikteliğindeki sorunlardan Camilla Parker’ı sorumlu tutan Prenses Diana, 1995 yılında bir TV kanalına yaptığı açıklamada, “bu evlilikte üç kişiyiz, bu da biraz kalabalık” demişti.

Camilla Parker, Prens Charles’ın ilk eşi ve iki çocuğunun annesi Galler Prensesi Diana Spencer’dan sonra nisan 2005’te ikinci eşi oldu.

Prenses Diana, sevgilisi Dodi El Fayed ile birlikte, 31 ağustos 1997 sabahı bindikleri Mercedes marka otomobilin Paris’teki Ritz Hotel’den ayrılmasının ardından tünelde meydana gelen kazada yaşamını yitirdi.

Kaza sonrası açılan soruşturmada sürücü Henri Paul’ün içkili olduğu ve aracı süratli kullandığı sonucuna varıldı.

Trafik kazasının ardından İngiltere’de resmi makamlar arasında yapılan iki ayrı yazışmanın ayrıntıları ise 16 mart 2005’te açıklandı.

Açıklanan belgelerde, Prenses Diana’nın, sevgilisi Dodi El Fayed ile birlikte kaza yapan araca binmesinde farklı nedenler öne sürüldü. Bu iki neden ise çiftin bindikleri ilk aracın çalışmaması ve paparazzileri atlatmak istemeleri.

Bilgeis.com

Bilgeis…

Fotoğraflar için kaynak : http://news.bbc.co.uk/2/hi/in_pictures/4253099.stm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir