Aldatma belirtileri

ihanetAldatma belirtileri bir hastalıktan söz eder gibi oldu farkındayım. Ancak zaten aldatmanın kendisi de hastalıklı bir ruh haline işaret etmiyor mu? İhanet edenlerin bunu sağlıklı kafa yapısı ile yaptığını düşünmüyorum. Aldatmanın altında yatan ciddi psikolojik ve nörolojik problemlerin olduğu kanaatindeyim.

İçinizde tuhaf kadınca bir his var. Aldatıldığınızdan şüpheleniyorsunuz. Belki de erkek arkadaşınız çok değişti. Artık eskisi gibi aramıyor. Konuşmalarınızı kısa tutuyor. Aradığınız zaman telefona cevap vermiyor. Facebook’ta online ancak sizinle iletişim kurmak yerine arkadaşları ile takılıyor. Eskisi kadar sık buluşmuyorsunuz. Buluştuğunuz zamanlar da buluşma teklifi sizden gelmiş oluyor.

Seni seviyorum, seni özledim, konuşalım mı, buluşalım mı, sinemaya gidelim mi, gezelim mi, canın neye sıkılıyor,konuşmak ister misin…gibi ilişkiyi destekleyen temel cümleleri kurmuyor. Hatta mümkünse sizinle irtibata bile geçmiyor. Belli ki sizden soğumuş ve ayrılmayı düşünüyor. Ya da sizden ayrılmak gibi bir niyeti yok ancak şu an başka bir kadına kanalize olmuş durumda.

Aldatmanın temel belirtisi ilgi ve dikkatin belirgin bir biçimde eksilmesidir. Sizinle ilgilenmiyorsa, saçınızı kestirdiğinizde ya da değişik bir kıyafet giydiğinizde dikkat etmiyorsa belli ki kafası başka bir kadında…

Aldatan insanlar bu durumu ört bas etmek için aşırı hareketler de yapabiliyor. Örneğin eskisinden çok daha ilgili bir aşık gibi görünmek, eskiden hiç aklına gelmezken artık hediye almak, olur olmaz zamanlarda arayarak evde olup olmadığınızı kolaçan etmek…

Kadınlar aldatıldıklarını çoğu zaman hisseder…

Hislerinize güvenin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir