ASLAN YATTIĞI YERDEN BELLİ OLUR

Aslan yattığı yerden belli olmaz mı hiç : ) Bir erkek yuvasını adam gibi kuran erkektir. Erkek dediğin yuvasına yuvasındakilere sahip çıkandır. Yaşamını hem kendine hem de yuvasına adayandır.

Bu yüzden aslan dedim aslanlar gibi başı diktir öyle erkeklerin çünkü. Hayatı boyunca bir ömür yaşatır ki sevdiklerine eşine çocuklarına herkes gıpta eder. Ve çevredeki de bir sürü kadın belki de hep böyle bir erkeğin hayalini kurar.

Yuvasına düşkün erkekleri daha çok beğenir kadınlar.

Evlenecekleri insanın hep kendisine ve doğacak çocuklarına ilgili olmasını isterler. Beklerler. Bir erkek de zaten erkekliğini gerçekten sevgisini değerini çevresindekilere de örnek olacak şekilde yuvasına verdiği yerden belli olur.

Yuvayı dişi kuş yapar derler evet. Ama yuvayı kuran dişiye veren al bu senin yuvandır diyen bunu işle diyen erkektir her zaman.

Kadınlar ve erkekler yuvalarsını bir bir elleriyle kıyı köşe beraber inşa ederler. Bir yuvayı zaten ne bir erkek tek başına kurabilir ne de bir kadın tek başına işleyebilir. Bir bütünlük olmalı. Ve bir birlik olmalıdır.

Eşler birbirlerinden kopuk olurlarsa eğer yuvalarını da farkında olmadan bitirmeye gidiyorlardır demektir.

Bir bakarsınız ki her şey için çok geç olmuş ve siz yuvanızı yıkmışsınız. Geç olmadan güç olmadan böyle şeylerin farkına varmalı. Zaman olur da benim başıma gelmez dersiniz burnunuzun dibinde bitiverir. Bana olmaz demeyin ve hiçbir zaman büyük konuşmayın o yüzden. İnsanız ve hata yapmak bizler mahsus bir şey. Ne kadar ki hatalarımızı yaparsak o kadar iyiyi doğruyu buluruz ama o kadar da geri dönülmez hatalar yaparsak pişmanlık duyarsak ve geri dönüşü olmayanlar büyük kırgınlıklar olup büyük yaralarsa konu işte değişir.

Yuva kolay kurulmaz der büyüklerimiz. Ne doğru derler. Ne güçlüklerle siz bir bütün olursunuz ve bir yuva edersiniz. Evliliğiniz günden güne güzelleşsin istemez misin?

İstersiniz değil mi, hayata daha güzel bakmak için ondan daha iyi anlamlar tadabilmek için yuvasına sahip çıkan bir eş olunmalı. Onu sahiplenen onu korumacı içgüdüleriyle çepeçevre saran birisi olunmalı. Kolay kurulmayan bu yuva güzel dokunuşlarla daha da güzelleşmeli.

Hayatı sever gibi yuva da sevilmeli. Yuvanızdakiler de sevilmeli. Değer biçilemez o büyük en değerli hediyelerinize gözünüz gibi bakmalı.