Ayrılık Acısı Nasıl Geçer ?

Ayrılık acısı zor geçer. Özellikle severek ayrılanlar birbirini hiç unutamaz. Severek ayrılmak insanın içini çok acıtır. Ayrıldığınız insanı hemen unutamazsınız. Onu unutmak için her şeyi yaparsınız ama olmaz severek ayrılınan erkek kolay unutulmaz kızlar. Erkek arkadaşınızdan ayrıldığınız anda ğek anlamazsınız ayrılık acısını. Ayrılık acısı yavaş yavaş yaşanır ve gördüğünüz her erkekte ayrıldığınız sevgilinizi görmeye başlarsınız. Aşk ve ayrılığın acısını dindirmek zaman alır.

Sizin şu an yapacağınız hiçbir şey yok. Acınızı zamana bırakacak ve ayrılığı yaşayacaksınız.

Aşk ve sevgi konusuna değinmek istedim birazcık. Aşık olmak ve sevmek nasıl bir şey ?

Aşk gözü kör bir meret. Başı belası dumanlı bir sis gibi. Gelir çöker ya insanın üzerine. Gelme diyemezsin bakma diyemezsin ya hani dilin dolanır kalbin kilitlenir orada bekler durursun kalırsın.

Bir göz vardır ona kilitlenirsin. Onun sıcaklığı yavaş yavaş çeker içine içine seni. Başı ağrıyan bir hasta gibi bir umman bir dert gibi tüm bedenine siner. Damarlarlarından akmaya geçmeye başlar. Sen farkında olmasn bile o günden güne büyür. Aşkkk…

En güzeli şu hayatın en tatlısı. Ama hayatta var ki sevene daha değerli gelir. İnsan kıyamadığı canını bile vereceği biri olunca daha çok bağlanır şu hayata daha anlamlı gözlerle bakar. Bir çiçeğin bir kuşun daha iyi farkına varır. Uyandığında güneş bir başkadır, bir başka doğar güneş. Bir başkadır gecenin tadı o dolunay o yıldızlar. Yıldızlar sana bir ses verir sen ona bir ses olursun ve sevdiğin gelir gözlerine o bulutların ardından.
Aşk bir taze tomurcuk gibidir. Su ister ilgi ister bakım ister budanmak ister temizlenmek ister. Aşk kurulana kadar o sevgi bağı olana dek süren bir zaman dilimidir.

Aşk tadı damakta olan bir tattır. Nasıl ki bir ağaç fidanken tazeyken can alıcı güzellikteyse aşk da aynen o şekilde körpelikte çekicilikte bir ilişkidir. İşte bu tazeliktir seven ile sevilenin gözlerini kör eden perde. O perde gelince insan başka bir şey görmez. Bir göz de bir gönül de ona bağlanır o nereye giderse o da oraya gider. Bakışlarda biter o aşkın en safı en temizi. Sıcaklıkla kavuşunca da ayrı bir lezzet ayrı bir şefkat.

Ve şimdi gelelim sevgiye. Sevgi neydir sevgi emekti sevgi ona bakmaktı. Onun her şeyle bir görmek hayat bilmekti can bilmekti. İçinde en güzel köşesini kalbinin ona ayırmaktı. Sevgi aşktan sonra gelir. Bir fidan demiştik ya aşka işte o fidan büyür ve sevgi olur. Sevgi daha olgundur daha sıkıdır daha daha güçlüdür.

Aşk sönebilir aşk geçebilir o geçen aşklarda gerçek değillerdir zaten ama gerçek aşk demek zamanını koruyup kollayan onu büyüten ona emek verendir. Onu sevgi haline getirip aşkıyla canlandıran hatıralardır. Bir ömür bir hayattır. Değerin verilmesi değerin görülmesi aşkın aşk tadında sevginin sevgi tadında yaşanmasıdır. Her şeyin ayrı bir güzelliği var. Her dönemin farklı tadı insanın damağında.

Hani derler ya her yaşın farklı güzelliği var diye. Aynı onun gibi her dönem de size farklı tatlar verecektir. Bu da ömür boyu sizin hediyeniz işte. En değerli varlığınız sevginiz. Sevmekten daha güzeli ne var ki bu hayatta? Ve daha kolay ne var? Karşılıksız saf ve temiz sevmek. Allah herkese tertemiz sevgiler tertemiz aşklar versin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir