Bayramım Nasıl Geçiyor ?

Yine bir şeylerin geçtiği doğru da bayram mı yoksa zaman mı bilmiyorum. Aslında yine geçen bana geçiyor da çaktırmıyorum. Ben içimde cenazeler yaşıyor, ölüler defnediyorum, bayram benim neyime.. Evet, yine de herkesin bayramını yürekten kutluyorum. Umarım hepimiz nice nice bayramlar geçiririz.

Şimdi bayram benim için gayet normal bir gün, öylesine var diye kutluyorum. Bir de bol bol çikolata tüketiyor, beynime yapay mutluluk yolluyorum. Gördüğüm insanların yüzüne içten olmayan sahte gülücükler yolluyorum. Kimsenin gözünün içine bakamıyorum. Çektiğim üzüntü gözlerimden belli olmasın diye, gözlerimi herkesten kaçırıyorum.

Ya ben dayanıksızım gerçekler karşısında, ya da yalanlar canımı çok yakıyor. Ya, tanıdığım herkes gerçek, ya da ben her şeyi yalan yaşıyorum. Var, bir yerlerde bir eksik var. Beni böyle yarım bırakan, üzen, yoran bir şeyler var ama. Adlandıramıyorum.

Kâh susuyorum inatlaşıyorum kendimle, kâh gerekli gereksiz konuşuyorum. Her şeyi anlatabilirim şu an size. Her konuda konuşabilirim. Sadece derdimi anlatamıyorum. Neden yanıyor canım, neden yorgunum, neden umutlarım bitti. Bilmiyorum.

Şimdi yine kendimi yalnız hissediyorum.

Yalnızlığıma çekildim, bir süre kendimle görüşmek istemiyorum..