Ben Yalnızım, Sen Yalnız Mısın ?

Az önce, hiç tanımadığım bir erkeğe içinde bulunduğum yalnızlığı tarif ettim. Ben yalnızım, dedim. Çok yalnızım.. Peki yalnızlık nedir ? O da bana bunu sormuştu zaten. Nedir bu yalnızlık ?Yalnızlık nedir ?

Herkes yılbaşında sevgilisine hediye beğenirken, sen mağazada kendine bir kazak daha alırsın, ihtiyacın olmadığı halde..

Herkes, sevgilisiyle el ele yürürken yolda, sen ellerini cebine sokup sağa sola bakınarak yürürsün, ellerini ceplerin ısıtır..

Bir cafede çayını içerken, arkadaşlarınla gülüp eğlenirken, saçını kestirip aynada yeni şekline bakarken, parfümünü sıkıp evden çıkarken, dolmuşta başka bir mahalleye geçerken, otobüste başka bir şehre giderken..Hep bir şeyler eksiktir.

Evden sevgilinle buluşmak için çıkmıyorsundur.. Cafede senin esprilerine sevgilin gülmüyordur.. Gözlerinin içine bakarak sana “sen ne güzel kokuyorsun”, diyen biri yoktur..Kimse için gitmemişsindir o kuaföre..Çıkışta seni arayıp sıhhatler olsun bitanem, diyen sevgi dolu bir ses yoktur..

Ne kadar paran olursa olsun, ne kadar dostun olursa olsun, karnın ne kadar doyarsa doysun.. Hep bir yanın yarım..Hep mutluluğun eksik..Yanında, seninle bu mutlulukları paylaşacak bir sevdiğin, bir seni seven yoksa sen yalnızsın.

Ben yalnızım..