Beyaz Çay Efsanesi

beyaz cay (Copy)Beyaz çay, doğanın bize sunduğu çok nadide bir çay çeşidi. O kadar değerli ve özel bir çay ki, hafif okside yapıya sahip. Bizim ülkemizde geç keşfedilen beyaz çay çeşidi Çin’de yüz yıllardır içiliyor ve çok değerli. Çin’de Fujian eyaletinin doğal süslenmiş tepelerinde bolca organik doğallıkta beyaz çay yetişiyor. Özellikle organik beyaz çay, tamamen temiz bir doğada, ilaçsız ve titizlikle yetiştiriliyor.

Antioksidan ve anti-enflamatuar özellikler

Beyaz çay Kullanımları çoktur. Beyaz çay antioksidan ve antienflamatuar özelliklere sahiptir. Bu nitelikler kalp hastalığı ve artrit karşı savaşmak için çay etkinleştirin. Kan ince beyaz çay yapabilirsiniz. Bu arteriyel fonksiyonunu artırır ve kan basıncı ve kan pıhtıları karşı kalbi korur. Beyaz çay kateşinler kolesterolü azaltır ve kalp krizi gelen kalbi korur.

neyeiyigelir (9)Beyaz çay, anti-enflamatuar artrit kalitede kaynaklanan enflamasyon hafifletir. Beyaz çay, anti-elastse kalitesi romatizmal artrit riskini azaltır.

Antiviral etkileri

Beyaz çay muazzam antibakteriyel ve antiviral etkilere sahiptir. Bu nedenle, bakteriyel ve viral hastalıkların bir dizi karşı koruyan, vücudun genel bağışıklık geliştirir. Beyaz çay bu kaliteli çürümeye dişleri savunur. Beyaz çay güçlü dişlere tutan florür az miktarda içerir. Bu çay aynı zamanda plak oluşturan bakteriler dişleri korur.

Cilt

Beyaz çay cilt için çok iyidir. Son çalışmalar, beyaz çay ekstresi, böylece güneşin yol açtığı zararlardan cildi koruyan cilt hücrelerinin bağışıklık geliştirmek olduğunu göstermektedir. Bu durum ayrıca cilt kanseri için potansiyel bir ilaç olarak beyaz çay daha çalışmaları yürütmek üzere bilim adamlarını teşvik eder. Beyaz çay ekstresi kapsüller de bir besin takviyesi olarak reçete edilmektedir.

Beyaz çay beden sağlığı için zararlı olan serbest radikallerin, üzerinde çalışabilirsiniz. Bu serbest radikaller, çok uzun, stres veya bazı diyetlerin Girişim güneşte kalan vücutta oluşabilir. Beyaz çay bu etkilerin bazıları ters ve hasar ve yaşlanma cildi koruyabilir.

Beyaz çayın sağlık için yararları

Diğer yararları

Beyaz çayın diğer yararları kan şekerinin azalmasını ve ruh sağlığının iyileştirilmesi dahil sinir hücreleri üzerinde çalışarak. Beyaz çay, kemik yoğunluğunu artırmak için yeteneğine sahip olduğu bulunmuştur. Bu büyük ölçüde artrit ve osteoporoz hastaları yardımcı olacaktır.

Beyaz çayın farklı türleri vardır:

1. Gümüş iğne beyaz çay: Bu çay bitkisinin gümüşi beyaz tomurcuklarından yapılır. Bu beyaz çay en ünlü olanıdır. Bu hassas bir biraz tatlı bir tadı vardır.

2. Beyaz şakayık çay: Bu ihale yapılır yaprakları yanı sıra çay bitkisinin tomurcukları. Bu renkli lezzet güçlü ve koyu.

3. Uzun yaprak kaş beyaz çay: Bu çay daha düşük kalitede olduğunu. Bu ilk iki kalite çay yapımında sonra üzerinde kalan yapraklarından elde edilir.

4. Tribute kaş beyaz çay: Bu çay aynı zamanda daha düşük kalitededir. Bu özel çay çalı yapılan ve biraz daha farklı bir şekilde işlenir.

Zencefil ile Beyaz çay

Zencefil ile Beyaz çay farklı bir lezzet verir. Zencefil çeşitli şifa nitelikleri ile birlikte beyaz çay antioksidan özellikleri o harika bir içecek, Sadece bu değil, bu kombinasyon sabunlar, vücut ezmesi, tıraş kremleri, vücut losyonları ve hatta deodorant üretmek için çeşitli kozmetik şirketleri tarafından kullanılan yapar.

Yan etkiler

Çaylar diğer çeşitlere göre, beyaz çay yan etkileri daha az olan. Yine, kafein duyarlı insanlar döküntüleri ya da deneyim artmış kalp hızı, bulantı, kusma veya uykusuzluk olabilir. Çare kafeinsiz çay için gitmektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir