Bir Fincan Çay Tadında Hayat

Uzun süredir kendimi kötü hissediyordum. Canı neden sıkılır insanın, ya da insanı en çok ne üzebilir ?

Sizin canınız neden sıkılır ? Ev hanımlarının sanırım sürekli yaş(adığı bir his bu.Evde tek başına oturan ve sabahtan akşama 4 duvar arasında olan bir insan nasıl olurda sıkılmaz ki.

Kış mevsimindeyiz. hava yağışlı ve soğuk. Azcık gezme keyfimiz vardı şimdilerde o da yok sayılır. Bu durumda ne yapabiliriz ki sıkılmak dışında. Ancak sıkılır bunalırız bir de evde çoluk çocuk varsa eşimiz ve çocuklarla ilgileniriz. Bu da pek eğlenceli olmasa gerek.

Şu an bu yazımı bir kafeden yazıyorum. Pencere önünde oturduğum sandalye. Akşam ve yağmur yağıyor. Bir yandan sıcak bir fincan çay var önümde onu yudumluyorum bir yandan da sokağı ve insanları seyrediyorum. He bu arada size yazıyorum yazmasam bunu nasıl okurdunuz ki (:

Düşünüyorum da hayat keşke demini almış bir fincan çay kadar tatlı olsaydı. Ne güzel olurdu değil mi ?

Gençlik yıllarımızda her şey toz pembeydi oysa. Hangimiz büyüdüğümüzde hayatın bu yüzü ile karşılaşacağımızı biliyorduk ki. Güya kimimiz okuyacak kariyer yapacaktı, kimimiz de sevgilisiyle evlenip bir ömür huzurlu sevgi dolu bir ailede hiççç sıkıntı çekmeden yaşayıp gidecekti. Hangimizin hayali gerçek oldu.

Düşünüyorum da şimdi, beni tekrar liseye alsalar hiç böyle olmazdım. Belki de şu an bulunduğum yerden çok ilerde olurdum.

Bilgeis bu akşam sanırım çok pesimist takılıyor :)