Bitkisel Güzellik Maskeleri Yaparak Güzelleşme

Gün boyunca yoruluyor musunuz? Sadece yatağa yatmak uzanmak uyumak sizin yorgunluğunuzu gideriyor mu? Bedensel olarak kendinizi yenilemek mi istiyorsunuz? O zaman bu maske tam size göre. Sizin tüm günün vermiş olduğu yorgunluktan, stresten, iş trafiğinden kurtulmanızı sağlayacak. Kendi kişisel sorunlarınızdan an itibariyle kurtulacaksınız. Zihninizi boşaltacak gevşeyecek ve bir o kadar da mutlu olacaksınız. Teniniz huzur duyarcasına bu maskeye alışacaktır.

Maskemizin tarifine geçen hafta Ataköy Atrium AVM kitapçısından aldığım ünlü Ebru Şallı’nın Doğal Güzellik Sırları kitabından almaktayım. Ben özellikle kendim okumuş sonra da denemiş olduğum kürlerden maskeler ve önerilerden sonra çevremdeki arkadaşlarıma tavsiye etmiştim bu kitabı. Çok yararlı buldum. Ebru Hanım gerçekten çok güzel bilgiler öneli bilgiler vermiş.

Mutlaka yararlanılmalı. Şimdi kitabımızda uyguladığım ve beğendiğim maskemizin malzemelerini sıralayacağım. Ardından da nasıl yapılır bu maskenin içindeki her bir malzeme neler sağlar bunlara değineceğim…

Malzemelerimiz:

1 Avuç dolusunca ince dövülmüş badem
5 Yemek kaşığı kadar yulaf unu
2 Tatlı kaşığı kadar ermer şeker
Bir fincanın ¼’ü kadar sıcak su

Evet, tüm malzemelerimiz bunlar. Şimdide nasıl yapıldığına geçelim. Temel de ki düşünce şu krem gibi olacak bu karışımımız bu yoğunluğa getireceğiz. Tüm malzemelerimizi alıyoruz ve içinde hareket etmemizin rahat olacağı bir kaba koyuyoruz. 15 dakika kadar tüm vücudunuza masaj halinde sürün. Cildiniz teniniz daha yenilenmiş olacaktır daha canlılık ve nem kazanacaktır.

Sitenin Meleği.