Bıttım Sabununun Saça Faydaları

Bıttım sabunu saçı dökülenler için doğal saç temizleyici. Kimyasal ve kozmetik ürünler içerikleri nedeniyle saçlarınızı daha çok dökebilir ve saçı dökülmeye eğilimli olan kişilerin saçları zamanla daha çok dökülmeye uğrayabilir. Doğal saç bakımı konusunda uzmanların tavsiyesi bıtım sabunu gibi doğal bitkisel saç bakım ürünleridir.

Bıttım sabunu kullananlarda gözle görülür bir dökülme azalması olmuştur. Tavsiyemiz doğal bitkisel ürünleri denemeniz ve fayda görürseniz daima doğaldan yana olmanız.

Siirt ilinde yetisen özel Çitlenbik yapraklarından çıkan Çitlenbik yağından yapılır.Saç dökülmesi ve kepeği önler.Antiseptik oluşundan deri hastalıklarının bir çoğuna,egzamaya,mantara,ergenlik sivilcelerine,saç diplerindeki yara ve tahrişlere karşı çok etkilidir.Varisleri rahatlatmada kullanılır.

Gözenekleri açar.Vücudu rahatlatır.- Doğal kabak lifi ile kullanılması tavsiye edilir.%100 doğal ve bitkiseldir.Ayrıca tamamen doğal ürünlerden üretildiği için yan etkisi bulunmaz. Saçları besler ve yumuşak hale getirir.Beyazlamış saçlara doğal güç vererek zamanla siyahlaşmasına neden olur.

El yapımıdır. Saçları besler.Saç dökülmesini önler.ince ve kırılan saçları güçlendirir.Saçlara tabi parlaklık ve canlı bir görünüm kazandırır. Kuru saçları nemlendirir.Saç diplerinde bakteri oluşumunu engeller.Kepek oluşumunu giderir.Kaşıntıya iyi gelir.