Bıyık lekelerini geçiren yoğurt maskesi

suna dumankaya maskeleriBıyık bölgesinde ağdadan ve güneşten dolayı bıyık gibi duran cilt lekeleri oluşur. Malezma adı verilen bıyık lekeleri zor geçer. Belki de geçmesi en uzun süren güneş lekesi malezmadır. Gebelik döneminde de buna benzer koyu renkli lekeler oluşmaktadır. Yüzümüzde oluşan bu çiller ve lekeler yoğurt maskesi ile zaman içinde silinebilir. Yapmamız gereken şey bol bol deriyi tazelemektir.

Yoğurt maskelerini haftada 2 kez yapmalıyız. Bir kez yapıp sonuç beklemek hayal kırıklığı yaratır. Etkileyici sonucu görmek ve yüzümüzdeki lekenin geçtiğini gözlemlemek için en az 1 ay boyunca devam etmeliyiz. Sürekli tekrarladığımızda leke olan deri zamanla tazelenecek ve alttan lekesiz pürüzsüz deri çıkacak.

Yoğurt maskesi şöyle yapılıyor:

Evde mayalanmış doğal yoğurdun içine karbonat ve yulaf unu koyuluyor. Bu bulamaç leke olan yerlere sürülüyor ve kuruması bekleniyor. Maske yüzde kuruyunca soyuluyor. Peeling yolu ile maske lekeli olan kısmı da zamanla soyuyor. Yüz ılık su ile yıkanıyor.

Gündüz gün ışığına çıkarken mutlaka güneşten koruyucu 50 faktörlü güneş kreminin sürülmesi gerekiyor. Mutlaka güneş koruyucu krem kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir