Çamterebentinin Saça Faydası Var Mı?

Çamterebentin esansının saça faydası varmı, çamterebentin saç uzatıyor mu, saç dökülmesi, kepeklenme, kaşıntı, matlık, saçta seyrelme ve benzer saç sorunları için çam terebetin yağı faydalı mı? Bana göre faydası var. Çünkü, tecrübe ettim. Saçlarım çok dökülüyordu, üstelik de sık sık boyadığım için matlaşıyor, sertleşiyordu. Ben de şampuanıma bir miktar çamterebentin esansı katmaya karar verdim.

Çamterebentin yağ olarak satılıyor sanıyordum ancak esans olarak geçiyor. Aktardan aldığım şişelerde de çamterebentin esansı yazıyor.Bu esans saça direkt olarak sürülüyor mu bilmiyorum. Ben çamterebentini şampuanıma katıyorum. Ortalama 50cc bir şişeyi, büyük boy şampuanıma katıyor, saçlarımı her zaman çamterebentinli şampuan ile yıkıyorum.

Zaman zaman bu karışım içine badem yağı, sarımsak yağı, susam yağı ve zeytinyağı da kattığım oluyor. Bu şekilde etkisi daha da artıyor. Saçlar çok daha parlak, yumuşacık, ışıl ışıl ve göz alıcı oluyor diyebilirim.

Aynı zamanda çamterebetin kullandığımda şunu fark ettim ki; saçlarım daha hızlı uzuyor. Saç uzamasına hissedilir etkileri var. Denemekten zarar gelmez. Tavsiye ederim. Saçlarınızın daha güzel olmasını istiyorsanız herhangi bir aktara gidin ve çamterebentin esansı alın.

“Çamterebentinin Saça Faydası Var Mı?” için bir yanıt

  1. Çam terebntim saçı uzatır mı uzatır bence. Neden, çünkü ben de saçlarımı çamterebntinle yıkarım hep de uzar. Tavsiye ederim herkese.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir