Can Sıkıntısı, Stres ve Bunalım Nasıl Geçer ?

Eşlerimizle anlaşamıyoruz, zaman zaman şiddetli tartışmalar yaşıyor, bunalıyoruz. Kimi zaman eşimizin bizi hiç anlamadığını düşünüp büyük bir umutsuzluğa kapılabiliyoruz. Çocuklarımızın okulu, ergenlik sorunları, komşularımızla ya da akrabalarımızla sorunlar… İş hayatında başa çıkmakta zorlandığımız sıkıntılı durumlar derken bitiyoruz adeta, kendimize kalmıyoruz. Sonunda hayat çekilmez oluyor. Yaşamdan zevk almıyoruz.

Pek çok evli bayanın sorunu bu durum. Hayattan zevk alamama ve stress..

Pekala hayattan zevk almak için ne yapmalıyız ?

Her akşam o gün minnettar olduğunuz 5 şeyi listeleyin. Bunu yapmak size cesaret verecek, yaşamınızdaki pozitifliği artıracaktır.

Mutlu hissetmek için zaman ayırın. Ayırdığınız zamanı ise sizi en mutlu eden şeyi yapmak veya düşünmek ile geçirin.

Yalnızlık sanıldığı gibi depresif bir şey değil; tam tersine kendiniz ve ilişkiniz için en faydalı terapidir.

Mutlu olmak için daha iyi bir eve veya daha iyi bir kariyere sahip olmak gibi şartlar koşmayın. Hemen, şimdi mutlu olmaya bakın!

Mutlu, keyifli, coşkulu ve neşeli bir yaşamın sırrı An’ı yaşamak, An’da kalmaktır.

Ayurveda pratisyenleri o gün yediğiniz ilk şeyin, gün boyunca süregelen ruh halinizi belirlediğini söylerler. Güne sporla başlamak da enerji dolu ve mutlu bir gün geçirmenizi sağlayacaktır.

Psikoloji ve Psikoterapi Kliniği’nin yaptığı araştırmaya göre üzüldüğümüz şeylerin %85’i aslında gerçekleşmeyen şeyler… Bu nedenle üzülmeye en fazla yarım saat ayırın, sonra mutlu olmaya devam edin.

Dramatik üzüntüler yerine hayatınızı daha da güzelleştirecek ufak detayları düşünün. Mutlu olmaya doğru attığınız her küçük adım, sizi daha mutlu kılacaktır.

”Mutlu olmak için uğraş vermelisiniz. Mutluluğa, iş, para ya da aşkla ulaşılmaz. Mutluluk sizinle kendiniz arasındaki bir meseledir.”

Korku, şüphe, üzüntü; tüm bu duygular mutluluk kadar doğal şeylerdir. Bunu kabullenerek, bu duygularla yaşayabilmemiz gerekir. Sıkıntılarınızı sınırlarsanız, pozitif duygularınızı da sınırlamış olursunuz. Bunu unutmayın!

Bazı kötü alışkanlıklar hayatımızı tahmin edebileceğinizden fazla şekilde olumsuz etkiler.

Gardırobunuzu düzenleyin, kıyafet kombinasyonu yapın

Küçük kızların annelerinin giysilerini denemesi gibi zamanınızı kıyafetlerinizden farklı kombinasyonlar yapıp aynada kendinizi izleyerek geçirin. Bugüne dek keşfetmediğiniz kombinasyonlarla tanışmanız an meselesi! Yemek daveti, iş toplantısı, arkadaş buluşması için ayrı ayrı kombinasyonlar hazırlayıp gardırobunuzda hazır hale getirin. (Pudra.com’un moda bölümünde trendler, stil önerileri ve markaların en son koleksiyonları var.