Çil Nasıl Geçer?

Çil nas?l giderYüzümüzün süsü belki de çiller. Oysa çoğu kadın yüzünde çil olmasını istemez. Çiler nasıl geçer diye sık sık rastladığımız bu soruların kaynağı da sanırım çillerinden rahatsız olan kadınlardır. Neyse ki çilleri geçirmenin doğal yolları mevcut. İbrahim Saraçoğlu çil tedavisi için de tavsiyelerde bulunuyor. İşte çilleri geçirmenin doğal yöntemleri.

Çiller ve yaşlılık lekeleri için:

İki yemek kaşığı yulaf ununa yağsız yoğurt veya ekşi süt katın. Bir tülbenti üçe katlayın ve yüzünüzün büyüklüğünde kesin. Bu tülbenti kaptaki karışıma batırın ve iyice ıslatın. Ve üç kat halindeki tülbenti yüzünüze yayın. Cildin malzemeleri iyice emmesi için 15-20 dakika geçmesi gerekir. Sonra soğuk suyla yıkayın. İşte bu kadar ve sonuca inanamayacaksınız.

Alın ve yüzdeki çilleri gidermek:

Yok etmek için, bir çay bardağı çiğ süte içerisine bir adet salatalık doğranarak konulur 2 saat beklenilir ve süzülür salatalık tülbentten süzülür ve tülbentin içinde sıkılarak bütün suyunun süte geçilmesi sağlanır bu süt ile yüze sık sık pansuman yapılır bu terkibe 10-15 gün sürdürülürse yüzdeki çiller geçer.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu çil tedavisini ve çil tedavisi

* Yarım litre su
* 2 yemek kaşığı lavanta
* 1 yemek kaşığı testere dişli aslan pençesi

Suyu kaynatın. Kaynamış suyun içine Lavanta ve aslan pençesini atın.

Bu karışımın buharı cilde tutulur. Ya da isterseniz suyun içine bir miktar pamuk batırın ve bir miktar suyu emdikten sonra pamukla tüm yüzünüzü silin.

Testere dişli aslan pençesinin yaprakları testere dişi şeklindedir.

Düz kenarlı yapraklı olan aslan pençesini kullanmayınız.

Çil oluşmasını önlemenin yolu; güneşten olabildiğince korunmaktır. Tabi bu hiç güneşe çıkmayın anlamına gelmez.

Çil tedavisinde kullanılabilecek doğal yöntemlerin başında limon suyu gelmektedir. Parmak uçlarınızla dokunduğunuz limon suyunu çil olan bölgelere yedirdiğinizde oldukça faydasını göreceksiniz.

Limon suyu oldukça kuvvetli bir çil temizleyicisidir. Belirli bitkisel bakım maskelerini kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir