Doğal saç rengi açıcı yöntemler

doğal saç rengi açma yollarıEvde doğal yollarla saç rengi açma teknikleri.. Saç rengi nasıl açılır? Papatya suyu saç rengini nasıl açar? Pratik bir bilgi. Evde saç rengi nasıl açılır. Koyu renk saçlar, siyaha boyanmış saçlar, boyalı saçlar ve renginden memnun olmadığınız saçlarınızın rengi nasıl açılır? Saç rengi açan maddeler nelerdir. Evde kendimiz, kendi kendimize saçımızın rengini nasıl açabiliriz? Doğal saç açma teknikleri..

Evde saçımızı nasıl açarız, saç rengi nasıl açılır, koyu renkler saçların renk tonunu nasıl açabiliriz?

İşte doğal yollarla saç rengi açma yöntemleri.

Bal saç rengi açıyor bunu biliyor muydunuz? Evet doğru okudunuz sevgili hanımlar bal ile saçımızın renk tonunu daha açık yapabiliyoruz. Peki balı nasıl kullanacağız. Balın içinde doğal yollarla bulunan hidrojen peroksit saç renginin açılmasını sağlar.1/2 fincan saç kreminin içine 3/4 fincan bal ekleyin. Nemli saça bu karışımı sürün ve plastik bone ile kapatın. 8 saat kadar bekletin ve saçınızı yıkayın.

En bilindik saç rengi açıcımız elbet deki limon suyu. Taze sıkılmış limon suyu saç rengini açar. Limon suyuyla saç rengi nasıl açılır?

Limon da saç rengini açar ve daha aydınlık, ışıltılı saçlara sahip olmanızı sağlar. Etkili sonuç için taze sıkılmış limon suyu tercih etmenizi öneririz.

Bire bir üç ölçüde limon suyu ve suyu karıştırın. Bir sprey şişesine karışımı dökün ve saçınızı sıkın. Bu tarifi güneşli günlerde yapmanızı öneririz. Limonun işe yaraması için ısı gerekmektedir. Limon suyu sıktıktan sonra mutlaka saç bakımınızı yapın. Aksi takdirde saçlarınız kuruyabilir.

Evde saç rengi açma yolları içinde hepimizin bildiği ama etkisinden emin olmadığı bir diğer yöntem de papatya suyuyla saç rengi açmaktır. Papatya suyu saç rengini açar. Kendimiz de papatya suyunu kullanarak saçımızın rengini daha açık bir tona getirebiliriz.

En bilindik saç açıcı bitkilerden olan papatya özellikle solgun sarı saçlar için çok etkilidir. Saç uçlarını haftada bir papatya çayı ile yıkamak saçlarınızın parlamasını sağlar.

1/2 fincan papatya çiçeğini 6 fincan kaynak suya ekleyin ve yarım saat kadar demlenmesini bekleyin. Çay soğuduktan sonra hafif nemli saça uygulayın.

Başınızı küvetin içerisinde tutarak çayın kolayca akmasını sağlayın. Yarım saat kadar bekletmek yeterli olacaktır. Sonrasında bol su ile saçlarınızı yıkayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir