Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Olmalı

Makyaj, kadınlar için hem gece hem de gündüz uygulanabilecek bir durum. Kendini güzel hissetmek isteyen her bayan günün herhangi bir saatinde gönlünce makyaj yapabilir. Önemli olan günün moda renkeleriyle yüze yakışan bir makyaj yapabilmektir. Bu sıralar dumanlı göz makyajı moda. Dumanlı ve buğulu bakan gözler, gri göz kapakları ve doğal bir güzellik.. Makyajda gölgeleme tekniğini de kullanarak masum ve güzel bakan gözlere sahip olabilirsiniz.

Gözlere nasıl dumanlı göz makyajı yapılır ?

Dumanlı ve yoğun göz makyajı,gece dışarı çıkarken uygulanabilecek en ideal seçeneklerden biridir. Ancak çok koyu veya amatörce yapılan makyaj gözlerinizdeki beyaz rengin yok olmasına ve daha küçük görünmelerine sebep olabilir.

Bunu deneyin: Dumanlı göz etkisini yaratabilecek tek renk siyah değil. Özellikle simli gri farlar aynı etkiyi yaratabilir. Üst ve alt kirpik diplerinize ince bir şerit halinde siyah kalem çekin. Ardından göz kapaklarınıza gri göz farı uygulayın.

Eyeliner fırçası yardımıyla siyah kalemin üzerinden geçerek daha aydınlık bir etki yaratabilirsiniz. Keskin hataları yok etmek için rengi olabildiğince dağıtın. Simli beyaz bir göz farını gözlerinizin iç kısımlarına uygulayarak iyice ortaya çıkmalarını sağlayabilirsiiz.