En sevdiğin renk hangisi?

Doğada yer alan renklerin insanların zihninde önemli bir psikolojik rol oynadığını biliyoruz ve bunu desteklemek için çok sayıda bilimsel  çalışmalarımız var. Viktoria döneminin krallarına bakın. Zenginliklerinin ve dolayısıyla asaletlerinin bir göstergesi olarak mor ve kırmızı gibi zengin renkler giymiyorlar mıydı? Bugün bile farklı renkleri farklı duyguları ifade etmek için kullanıyoruz. Sevdiğimiz ve tercih ettiğimiz renkler ruh halimizi ele veriyor.

Senin En Sevdiğin Rengin Sana Dedikleri

1-Mavi
Mavi, tüm dünyadaki insanların en sevdiği renktir. Bunu seven insanlar genellikle barışçıl ve çatışmacı olmayan doğada merhamet sahibi varlıklardır ve maneviyatta yalnızlık bulmaktadırlar.

2-Beyaz
Temizlik ve aynı zamanda masumiyet ve saflık anlamına gelen renk. Bu renkten hoşlanan insanlarda yaratıcılık, barış ve sakinlik gibi özellikleri gösterir, özellikle yaşlarında gençler. Yaşlı insanlar beyazlardan hoşlanıyorsa, bu insanların imkânsız ideallere sahip olma eğiliminde olduklarını ve mükemmel bir yaşam sürmeyi tercih ettiklerini gösterebilir. Diğerleri için bu tam tersi olabilir – basitlik dolu ve komplikasyonlardan uzak bir yaşam için özlemini yansıtır.

3-Yeşil
Eğer yeşilden hoşlanıyorsanız, muhtemelen bir “şifacı” konumundasınız demektir. Bu tür insanlar, başkalarına yardım etmeden önce iki kez düşünmezler ve aynı zamanda iyi dinleyicilerdir; bu da onları harika danışmanlar yapar. Bunlar seçimle uğraşanlardır ve bu insanların birçoğu çevreci, hayvan aktivistleri veya hatta yalnızca etin yanı sıra yalnızca etin yanı sıra etler bile şaşırmayın.

4-Kestane
Bordo renkleri hakkında en sevdiğiniz rengin hakkında ne dediğini bilmek ister misiniz? Bu renk çoğunlukla hayatlarında çok sert şeyler yaşayan yaşlı insanlar tarafından tercih edilmekte ve bu deneyimler yüzünden onları daha güçlü ve daha olgun hale getirmektedir. Bu tür insanlar tabiat itibariyle cömerttir ve dolayısıyla arkadaşları ve aileleri arasında popülerdir.

5-Kırmızı
Dürtüseldir, hırslı, tutkulu, belki agresif ve giden insanlar. Bir bardak yarım dolmak gibi şeylere bakarsınız, buna rağmen insanları olumsuz bir şekilde yargılamadan önce iki kere düşünmeyin. Bunu yapma Ayrıca, huzursuzluğunuzu kontrol altında tutun. Sana iyi gelmez!

6-Pembe
Evet, renk pembe kadınsılıktır, bugün kızlar pembe renkten daha fazla renge sahip olabileceğinden ve erkeklerin renklerini pembe renge sahip olarak algılayabildikleri için, bugün cinsiyetçi bir kavramdan başka bir şey değildir.

Pembe favori renginiz ise o halde kendinizi güvende hissetmek için sevilmeniz gereken kişi türüdür. Bu insanlar doğaları bakımından nazik ve davranışlarında büyüleyici. Buna rağmen, duygularını kendilerine saklamaktan ve yalnızca seçkin bir azınlığın önünde açmayı seçmekten hoşlanıyorlar.

7-Sarı
Güçlü bir mizah anlayışınız var, bilge ve yaratıcıdır ve çoğunlukla net bir düşünce çizgisine sahiptir. Bazen büyük düşüncelerinizle ilgili hayal kurarsınız, ki bu da sırf sorumlulukları silmenizi sağlar. Ve durum talep edildiğinde çok kurnaz olabilirsin!

8-Portakal
Sevdiğiniz renklerin sizin için ne dediğini merak ediyor musunuz? Turuncu sizin favori renkse, o zaman doğayı seviyorsunuz, özellikle doğayla alakalı olması durumunda. Sahilde uzun yürüyüşler veya ormandaki piknik – her ikisi de sizin için ideal ayarlar. Doğa ile uyum içinde olmayı seviyorsunuz ve muhtemelen bir hayvan sevgilisiniz.

Dahası, turuncu seven insanlar, tabiat itibariyle yeryüzüne iner ve kaçınılmaz olarak zorundayanlara kök salmaya başlarlar. Dürtüsel ve düşünceli davranıyorlar ve onları sevdiklerine sevdiren uzun bir süre öfkeli kalamıyorlar.

9-Kahverengi
Güvenilir, sabırlı, güvenilir ve naziksin. Ve üzerinde ağzınız olmasına rağmen, arkadaşlarınız bunun ötesine bakmayı tercih eder, çünkü sonuçta harika bir insansınız. Önemli kararlar almadan önce genellikle 1000 kez düşünmek zorunda kalırsınız. Ve yine de biraz daha inatçı olmaya çalışmalısın.

10-Gri
İşinizde ve muhtemelen ofisinizde iyi bilinen bir işkolikle iyi birisiniz. Eğer genç bir insansanız, o zaman hayattan çekip çıkıyor olabilirsiniz. Ve eğer bu doğruysa, mesleki yardım aramanın zamanı geldi, çünkü yaşınızda, dünyanın ağırlığı ile yük olmadan, mutlu ve huzursuz olmalısın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir