Erkekler Neden Yalan Söylüyor ?

erkeklerEvet, erkekler yalan söyler. Bunu bilmeyen kadın kaldı mı ya hu. Erkeklerin yalanlarına alışmış olmalısınız siz de. Pek çok erkek yalan söyler ve bundan hiç de rahatsız olmaz. İyi ama bütün suç erkeklerde mi ? Belki de farkında olmadan erkekleri yalan söylemeye biz itiyoruzdur. Bizim davranışlarımız karşısında çaresiz kalan erkek cinsi de yalana başvuruyor olabilir. Şöyle bir düşünün bakalım, en son ne zaman ve ne konuda yalan işittiniz ?

Muhtemelen size, o gün nasıl göründüğünüz konusunda yalan söylemiştir. Veyahut nerede olduğunu çarpıtıp söylemiş olabilir..

Erkekler, onlara sık sık sorduğumu, NASIL GÖRÜNÜYORUM, sorusundan nefret eder. Bu soruyla sık sık karşılaşan erkek artık nasıl göründüğünüze dikkat etmeksizin direkt ; Harika görünüyorsun hayatım, diyebilir. İşte bu yalana hepimiz alışık olmalıyız.

Zayıf mıyım yoksa kilolu mu, saçım nasıl, sence ben güzel miyim, ben mi güzelim yoksa o mu ?

Bütün cevaplar bizim lehimize olacaktır. Yoksa erkek başına geleceği bilir..

Erkek arkadaşınız ya da eşiniz sokakta yürürken hiç mi başka kadınlara bakmıyor ? Elbet de bakıyor. Hatta bazı erkekler bu bakmanın dozunu ayarlayamaz hiç. Resmen kadınların içine düşebilir. Biz sorduğumuzda, HAYIR HAYATIM NE MÜNASEBET, BENİM GÖZÜM SENDEN BAŞKASINI GÖRÜR MÜ HİÇ ? Yalan (: Elbet de görür..

Bazen ona kızarız. Ama o bazenlerde genellikle nedenini söylemeyiz. Ona neden kızdığımızı bilmeyen gariban sevgilimiz suratımızın 10 karış olduğunu görünce gelip bizden özür dileyebilir. Neden özür dilediği hakkında hiçbir fikri olmayan bu erkek, yalandan özür dilerken, yalan sözlerle de sevgisini ifade eder..

Ahhh hanımlar ahh. Erkekleri biz bu hale getirdik. Benden söylemesi (:

Bilgeis..