Eski Sevgiliyi Unutmak

Adı üzerinde o artık eski sevgili. Eskidi, bitti, gitti, hayatımızdan çıktı. Onu unutmak zorundayız. Çünkü o, artık eski sevgili.. Onu unutamıyorum demenin kimseye bir faydası yok. Onsuz olamıyorum demek, ancak bizi bitiyor. O kendine yepyeni bir hayat kurmuş, yaşıyor.. Bizse hala eski sevgilinin dönmesini mi bekliyoruz ? Eski sevgiliyi bir an önce unutmak lazım. Eski sevgiliyi, unutulmuş sevgili yapmak lazım.

Eski sevgiliye dair ne varsa içimizde, söküp atmak, onu silmek, unutmak…

Peki, eski sevgiliyi nasıl unuturuz ?

Gelin size aklımdaki eski sevgiliyi unutma tekniklerini anlatayım. Kim bilir işe yarar da hepimiz eski sevgililerimizi unuturuz (:

Her şeyden önce eski sevgiliyi unutmak yok aslında, onsuzluğa alışmak var. Onsuz da yaşamak ve bir başkasına alışmak var..

Onunla ilgili yaşanılmışlar asla unutulmaz. Ama oraya saplanıp kalmamak lazım. Bir sonraki sevgiliyi daha iyi seçmek ve onunla çok daha güzel bir sevgi yaşamak lazım..

Eski sevgiliyi unutmaya çalışırken unutamadığınız olur ya hani, emin olun bir gün gelecek ve onu hatırlamaya çalışacaksınız ama hatırlamayacaksınız..

O eskidir, önemsizdir, değersizdir, gitmiştir, bitmiştir, onu düşünmek ancak gururumuza zarar verir. O keyfinde alemindeyken, biz neden onun yasını tutalım ?

Çivi her zaman çiviyi söker. Eski sevgiliyi unutmanın en güzel yolu elbet de yepyeni bir sevgili edinmektir. Olmaz demeyin, olur, oluyor (:

Geçmişi silin. Silin evet.. Onun size aldığı hediyeleri atın. Mesajları silin. Mailleri çöpe değil sonsuzluğa uğurlayın. Onunla gittiğiniz cafeye gitmeyiverin. Acılı aşk şarkıları da dinlemeyin bir süre.

O artık eski sevgili değil, şu dakika itibarıyla hiçkimse..

Bilgeis..