Evlenecek mi, eğlenecek mi?

Ahh erkekler ah. Evlenmek mi istiyorlar, yoksa eğlenmek mi istiyorlar? Bunu anlamak biz aşık kadınlar için oldukça zor. Aşk gözümüzü kör ettiyse eğer anlamamız oldukça güç. Ama biraz olsun mantıklı bir kadınsak, erkeklerin gerçek niyetini birkaç davranışlarını analiz ederek anlayabiliriz. Evlenmek isteyen erkekle, eğlenmek isteyen erkeğin davranış farklılıkları her kadının bilmesi gereken farklar. Bunları bilirseniz erkekler karşısında daha dik ve ciddi bir duruş sergileyebilirsiniz.

Evlenmek isteyen erkek

Sizinle ilgili ciddi planları olmayan bir erkek, sizi tanımak adına sorular sormaz. Evlenmeyi düşünen erkek, sizi tanımak için geleceğe yönelik düşüncelerinizi, hayallerinizi merak eder. Ciddi bir erkek, size sürekli sizi tanımak namına sorular sorar. Bunları laf olsun diye sormaz, size spesifik konularda detaylı sorular yöneltir.

Evlenmeyi düşünen erkek, beraber olduğu kadını birden bire hayatına dahil edebilir. Sizi hayatının ortasına koyar. Ailesi ve arkadaşlarıyla tanıştırmak için zaman kaybetmez. Tüm çevresiyle sizi tanıştırır. Sizden övgü ve saygı ile söz eder. Sizden bahsederken, size verdiği değeri siz de hissedebilirsiniz.

Ciddi düşünen ve gerçekten değer veren erkekler, habersiz bırakmaz. Size açıklama yapmak zorunluluğu hisseder. Nerede olduğunu, kiminle olduğunu, ne yaptığını size detaylıca anlatır. Sizden de aynı davranışı bekler. Bu erkekler, evlenmek niyetinde oldukları için adımlarını sağlam atma eğilimindedir. İşte bu sebeptendir ki, sizin hal ve hareketlerinizden de aynı ciddiyeti görmek isterler.

Evlenmek isteyen erkek, sizi kandırmaz. Sizi oyalamaz. Vakit harcamaz ve cinselliğe odaklı yaşamaz. Ev işlerindeki maharetinizi, olaylara bakış açınızı, gerçek kişiliğinizi merak eder. Sizi dinler ve sizinle konuşur. Sizi hayatına dahil eder. Size akıl sorar ve sizden fikir alır. Sizin de ondan akıl almanızı ister.

Ciddi olmayan erkekler işin daima eğlence boyutunda tıkanıp kalıyor

Bir erkeğin sizinle evlenmek istemediğini kolayca anlarsınız. Bunu anlamak için ciltler dolusu kitap okumanıza gerek yok. Sadece davranışlarına odaklanın. Sizi işi düştüğünde arıyorsa, sadece cinselliğe odaklı bir ilişki yaşıyorsa, sizden hayatını saklıyorsa, ara sıra arıyor ve siz aradığınızda size cevap vermiyorsa bu erkek için seviyor demek tamamen hata olur.

Eğlenen erkek gerçekten eğlenir. İhtiyaç duyduğunuz anlarda ortadan kaybolur. Sadece o istediği zamanlarla buluşur, konuşur ya da haberleşirsiniz. Uzun zamanlar aradan kaybolan, bir görünüp bir kaybolan erkekten uzak durun. Belki yedektesiniz belki de oyunda bile değilsiniz. Aklınızda bulunsun..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir