Evlilik Hazırlığı Nasıl Yapılır ?

Evlilik hazırlığı ne kadar sürer, yapılması gereken evlilik hazırlıkları nelerdir, yeni evlenecek olanlar düğüne nasıl hazırlnamalı, düğün hazırlıkları nasıl yapılır, düğün ve evlilik öncesi yapılması gereken bütün hazırlıklar.. Özellikle gelinliği hazırlamak gelin için çok önemlidir. Olabilecek bütün aksiliklere karşı gelinliği birkaç ay önceden hazırlamaya başlamalısınız. Kilo vermeniz olası bu nedenle kesin dikim düğünden hemen önce olmalı. Yoksa gelinlik sizde pot durabilir. Belki de kilo alırsınız dar gelir..

Evlilik korkusunu yendiniz ve evlenmeye karar verdiniz. Evlilik hazırlığı süreci oldukça stresli bir süreç Bu süreçte sakin olmaya ve kendinizi kasmamaya dikkat etmelisiniz.

Evliliğiniz geldi çattı ve en güzel zamanlara kadar geldiniz. Aileler tanıştım tüm onaylar verildi ve alışverişler eksikleri almalar başladı. Koltuk takımları çeyizler yatak odaları mutfak takımları dantelleri masa örtüleri yatak çarşafları yatak örtüleri yemek takımları çatallardı bıçaklardı alınan halılar perdeler derken bir karışık alışveriş durumlarına giriyorsunuz.

Canınız hem bazen çok yoruluyor ama bazen de heyecan da kuduruyor. Heyecanınıza yenik düştüğünüz zamanlar vardır annenizle karşılıklı ağlarsınız durursunuz. Allah hep böyle güzel zamanları versin güzel dakikaları yaşamayı nasip etsin. Sizler ne zaman ki evliliğiniz olur biter ne zaman ki çocuğunuz olur ama yine de annenizin babanızın gözünde bir küçük çocuksunuzdur. Onların bizlere kurduğu anne olunca anlarsın sözlerinden örneklerin hepsini teker teker yaşarız görürüz.

Evlilik hazırlıklarında alışverişler olur. Alışverişlerde genelde eşler en önemli ve büyük olanları tek başlarına yapmalıdırlar. Eşler oturacak onlar içlerinde bir ömür geçirecekler sonuçta o yüzden onlar seçmeliler onlar beğenmeliler diye düşünüyorum. Bazen ailelerden gereksiz karışalar yaparlar kaynanalar gelir hayır der o güzel değil ben bunu beğendim bu alınacak der ya da kendilerine göre güzel olan ve sadece kendilerinin beğendikleri şeylere doğru yönelirler.

Dinlemezler sormazlar ve sorgulamadan direk isteklerini yaparlar.

Evlilik hazırlıklarındaki dönemlerin sorunsuz geçmesi eşlerin isteklerinin olması için maddi özgürlüklerde sağlanmış olmalıdır. Maddi olarak kendini ayakta tutan eşler her anlamda her isteklerini gerçekleştirebilirler. İsteklerin gerçekleşmemesi sorun olması gibi durumlarla karışlaşmamak için evlenmeden önce elbette iyi bir para birikimi olmalıdır.

Ev olmalıdır kira ödemek gerçekten çok giderli bir durumdur. Kira vermekle maaşınızın epey bir kısmını vermiş kaybetmiş olursunuz o yüzden eviniz de olmalıdır. Maddi özgürlük çok önemli. Evliliklerin sorunlarından bir tanesidir biliyorsunuz. Maddi olarak gereklilikleri karşılayamama evliliklerde sorun olabilmekte ve ayrılıklara kadar gidebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir