Güneş Lekesini Kesin Geçiren Yöntem

Alnımda kocaman bir güneş lekesi oluştu. Güneşe, güneşten koruyu krem sürmeden çıkarsanız yaşayacağınız sonuç işte budur. Burun çevresinde çiller olur, güneş lekesi olur, hatta ileri safhada burnun altında dudak üstünde malesma adı verilen inatçı kahverengi lekeler çıkar. Bu lekeleri yok etmek çok zordur. Hemen yok olmazlar. Geçmesi zaman ve emek ister. Size, kendi güneş lekelerimi sildiğim yöntemi anlatmak istiyorum. Bu yöntemle alnımdaki kocaman ve kahverengi güneş lekesi yok oldu.


Çil, leke, doğum lekesi, malezma, güneş lekesi, kahverengi cilt lekeleri gibi sorununuz varsa, cildiniz hassastır ve mutlaka güneşten koruyucu krem kullanmanız gerekir. Bu lekeler cildinizde bir kez oluştuysa cildiniz yatkın demektir. Mutlaka her zaman en az 30 faktörlü güneşten koruyucu krem kullanın. Böylece bir daha güneş lekesi ve çil sorunu yaşamazsınız.

İlk kuralımız daima güneşten koruyan krem kullanmak.

Diğer kuralımıza geçelim. İkinci kuralımız da verdiğim leke silici yöntemleri sabırla, sürekli, leke geçene kadar uygulamaktır. Pes etmek yok. Güneş lekeleri hemen 2 günde silinmiyor. Bunu unutmayın. 3 gün ya da 5 gün yapıp leke geçmedi, bu yöntem faydası demeyin. Güneş lekelerinin silinmesi gerçekten zaman alır. Çünkü üst deri önce soyulur, sonra deri tamamen yenilenir ve alttan çıkan taze deri tamamen lekesizdir.

Güneş lekelerini yok eden bakımı mutlaka akşamları yapmalısınız. Uyku öncesi uygular ve gündüz de güneş koruyucu kullanırsanız sonunda başarılı sonuç elde edersiniz. Hassas, kızaran, yanan ve acıyan bir cildiniz varsa bu bakım size uygun değildir. Bir kez uyguladığınızda cildiniz kızardıysa, yanma ve acıma olduysa bir daha uygulamayın.

Ciltteki lekeleri geçiren maske

1 kaşık yoğurt, 1 tatlı kaşığı karbonat ya da kabartma tozu, yarım limonun suyu, 1 tatlı kaşığı yulaf unu ya da mısır unu karıştırılır. Malzemeler macun kıvamında olmalıdır. Lekeleri bölgelere sürülür. 30 dk bekletilip ılık suyla temizlenir.

Ciltteki maskeleri geçiren tonik

1 tatlı kaşığı karbonat 2 yemek kaşığı suyla çözdürülür. Karbonatlı su, pamuk yardımıyla lekeli bölgelere kompres yapılır. Yıkanmasına gerek yoktur. Bu uygulama her gün yapılabilir.

Ciltteki maskeleri geçiren limon bakımı

Suyunu sıktığınız ya da kabuğunu aldığınız limonları ziyan etmeyin. Bir güzel cilt lekelerinize sürün ve lekelerin zamanla soyulduğuna şahit olun. Limon suyunu sıkıp, pamukla lekelerin üzerine sürebilirsiniz. Bu yöntem çok faydalıdır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir