Hayat Zor

Karşımıza neler neler çıkıyor şu yolda. Hayat denen yol çok karmaşık. Labirent bence. Her yol aynı bazen. Bazen her olay aynı sonuçlanıyor. Sık sık şanssız olduğumuzu düşünüyoruz. Büyün bu olumsuzluklar hep mi bizi buluyor. Hep bizim mi başımıza geliyor kötü olaylar.

Hayat zor. Evet hepimiz böyle düşünüyoruz. Başımıza gelen her aksilikte bu düşüncemiz daha da perçinleniyor. Hayat daha zor. Daha da zor şimdi. Oysa başımıza gelen güzel olaylar sonucu yaşamak çok güzel diye düşünmüyoruz…Bardağın dolu tarafı daha güzel aslında..

Bardağın dolu tarafına bakmak lazım. Yaşamak her ne kadar zor olursa olsun aslında asıl olan yaşamak ve yaşamanın güzel olduğu. Hayatın değerini bilmek lazım. Kötü olaylar hepimizin başınıza geliyor. Zaman zaman hepimiz isyan boyutunda yaşıyoruz hayatı. O nedenle tek kendinizin bu kadar zorlandığını düşünmeyin. Hayat bütün canlılar için zor. Ot için de, kedi için de, böcekler, çiçekler…Yaşayan her canlı için hayat zor.

Bardağın dolu tarafına bakın. Ben öyle yapıyorum. Önemli olan can sağlığı. Bu laf değil. Gerçek. Hayatın gerçeği; sağlık…

Bilgeis..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir