İlk Buluşma Heyecanı

ilk buluşmaHer ilk buluşmada, buluşma öncesi yaşanan “ilk buluşma sendromu” yaşanır. Biz kadınlar için süreç bir hayli sancılı işler. Gardrop başında saatlerce bakınılır. Bir türlü kıyafet seçilemez. Genellikle “hiç giyecek kıyafetim yok”, serzenişleriyle son bulan kıyafet seçme sürecinde, alışveriş için giyim mağazalarında çare aranır. Sonuçta “ilk buluşma stresiyle başa çıkma yolları” aranır. Bu stres buluşma süresince de sürer.

rptJGiZyS5U4Kıyafetlerinizi önceden hazırlayın. Abartısız, temiz, ütülü ve gideceğiniz mekana uygun tercihler yapın. Baloya gider gibi giyinmek, aşırı makyaj yapmak, uzun topuklar, mini etek, dekolteli kıyafetler ve dağılabilecek çok kırmızı rujlardan kaçının. Rahat hareket edebileceğiniz seçimler yapın. İlk buluşma, ilk izlenim demektir. Bunu iyi kullanın. Mutlaka temiz, bakımlı ve özenli olun.

Buluşma yerine geç kalmayın. Buluşacağınız kişiyi bekletmeyin. Buluşma yerinin adresini buluşma öncesinde teyit edin. İlk buluşma öncesi, buluşacağınız kişiyle internet kanalıyla tanıştıysanız eğer, buluşma yerine iyi karar verin. Kalabalık bir yer tercih edin. İnsanlarla iç içe olun. Tenha yerlerde, baş başa buluşmaktan kaçının. Güvende olacağınız yerleri seçin.


ilkbulusma“İlk buluşmada yiyeceğiniz yemek”
de önemlidir. Zor yiyeceğiniz, salçalı, üzerinize dökülme ihtimali olan yemekleri sipariş etmeyin. Ağız kokusu yapacak soğanlı, sarımsaklı, çok baharatlı yemekler yemeyin. Yemek yememezlik yapmayın ama aşırıya da kaçmayın. Ne az yiyin ne de yemeyi abartın. Ayrıca çok pahalı yemekler sipariş etmeyin.

“İlk buluşmada konuşulacak konular” çok önemlidir. Yasaklı konulara asla girmeyin. Peki ilk buluşmada asla konuşulmaması gereken konular nelerdir?

Kadın erkekEski sevgilinizi anlatmayın.
Eski ilişkilerinizden söz etmeyin.
Ailevi sorunlarınızı anlatarak dert yanmayın.
Kendinizden, özel hayatınızdan çok fazla söz etmeyin.
Kişisel bilgiler vermeyin.
Sürekli yakınmayın.
Ona onun çok özel konularını sormayın.
Evlilik ve çocuk konusu açmayın.
Maddi konularda çok fazla detay vermeyin ve sormayın.

İlk buluşma daha çok kişilerin yüzeysel olarak tanıştıkları buluşmalardır. Bunlara dikkat ederseniz ikinci buluşma şansınız yüksek olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir