İlk Buluşmadan Sonra Aramayan Erkekler

ilk bulusma tuyolariİlk buluşmadan sonra bir erkek kızı neden aramaz? Buluştuktan sonra aramayan erkek sevmiyor olabilir mi? Erkekler neden telefon etmez? Konuşmak istemeyen erkek kızı reddeder mi? Sevgiliniz ya da erkek arkadaşınız aramayabilir ama ilk buluşmada daha yeni tanıştığınız bir erkek buluşma sonrasında sizi bir daha aramadıysa onu sıkmış olabilirsiniz. Onun canını mı sıktınız acaba?

İlk buluşmadan sonra bir erkek sizi neden aramaz? İlk buluşmanın akşamında bir erkek aramıyorsa bu neyin göstergesidir? Aramayan erkeği aramak gerekir mi? Erkek aramıyorsa, kadın aramalı mıdır? Buluşmadan sonra aramayan erkekler aranmalı mıdır? Eğer ilk buluşmadan sonra bir erkek, buluştuğu kızı aramıyorsa bu durum, erkeğin kızı beğenmediği anlamına gelebilir. Çoğu zaman erkekler beğenmedikleri kızları ciddiye almaz ve merak etmez.

İltifat etmeyi abarttınız mı?

Dozunda iltifat her zaman iyi. Bir erkeğe yapacağınız ufak bir iltifatla ondan güzel bir gülümseme koparabilirsiniz. Fakat bu iltifatlar aşırıya kaçtığında, işler biraz sarpa sarabilir. Ayrıca iltifatlarınızla onu yüceltirken kendinizi önemsiz de gösterebilirsiniz, bu onun üzerinde güvensiz bir izlenim oluşturmanıza neden olabilir.

Sosyal medyadan her yaptığını takip ediyor musunuz?

Onu Facebook’tan arkadaş olarak ekleyip, Twitter’dan takip edip, Instagram’a her koyduğu fotoğrafı anında beğendiyseniz, günümüzün deyimiyle onun için artık bir “sosyal stalker“sınız. Bu durum onu takıntılı olduğunuz, her hareketini takip edip onu bunaltacağınız izlenimini verir. Tüm bunları yapmadan önce biraz beklemeli ve ağırdan almalısınız.

Sürekli telefona mı baktınız?

Kadınların ilk buluşmada takıntılı bir şekilde telefonlarını kontrol etmesi büyük bir problem. Emin olun, sürekli telefonla uğraşmanız, e-postalarınıza bakmanız, mesajlaşmanız onun sizden soğumasına neden olur. Bir kişinin konuşurken, karşındakinin sürekli telefonunun ekrana bakması gerçekten kabalık. Kendinizi onun yerine koyun. Sürekli telefonunu kurcalayan o olsaydı, siz ne yapardınız?

Kendinizi çok fazla mı anlattınız?

Bir randevuda rahat konuşmak güzel olur, ama kendiniz hakkında fazla bilgi verecek kadar rahat olmak pek hoş karşılanmaz. Fazla konuşmanız, onun sizden ters yönde uzaklaşmasına neden olabilir. Biri sizi daha 45 dakikadır tanıyorsa, hakkınızdaki tüm detayları bilmesine gerek var mı? Kendinizi şimdilik biraz tutmanızda ve tüm elinizi açmadan önce biraz beklemenizde fayda var.

Yanlış sorular mı sordunuz?

İlk buluşmada ona sorular sormak, belki rahatlamasına ve daha iyi bir iletişim kurmanıza yarayabilir. Fakat sorularınızın dozunu ayarlayamayıp, yanlış sorular denizine girdiğinizde hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Ona din, politika, eski sevgilileri gibi konularda arka arkaya sorular sormanız, kendisini sorgudaymış gibi hissetmesine neden olur.

Sarhoş olup onu zor durumda mı bıraktınız?

Bir erkeğin yeni tanıştığı bir kadını evine taşımak zorunda kalması hiç doğru değil. Birkaç içki eğlenceli gelebilir ve rahatlamanıza yardımcı olur. Fakat içkiyi fazla kaçırır, randevulaştığınız kişiyi sizinle ilgilenmek ve sizi eve taşımak zorunda bırakırsanız, onun bundan hoşlanmayıp sizi aramamasına şaşmamalısınız.

Buluşmada yemek yemediniz mi?

Çoğu erkek bir kadının randevuda yemek yememesini klişe olarak görüyor. Yemek siparişi vermeyerek daha zayıf, gizemli ya da seksi görüneceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü erkekler bu durumdan rahatsız oluyor özellikle de bir restorana gitmişseniz. Unutmayın; eğer yemek yeme konusunda garip davrandığınızı düşünürse, diğer konularda da garip olduğunuzu varsayabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir