internette tanışılan kişiyle ilk buluşma

internette tanışılan kişiyle ilk buluşma çok heyecanlı oluyor. Onun fotoğraflarını gördüm. Çok beğendim. Ama fotoğraflar her zaman yanıltıcıdır. İnternette insanları tanıyoruz. Hatta aşık oluyoruz. Sonra buluşma günü kararlaştırıyoruz. Oldukça heyecanlı bir süreç. O ilk buluşma. İlk gördüğüm an. Sonra onunla göz göze sohbet etmenin verdiği heyecan. Bazen de aşk olmadan görüşülür. Bu tip görüşmeler sıradan oluyor. Hiçbir şey ifade etmiyor. Görüşüp birer bardak çay içip evlere dağılıyor, akşamına da unutuyoruz.

internette tanışılan kişiyle ilk buluşma çok önemli. İlk buluşmaya hazırlanmak gerekiyor. Büyük beklentiler içinde olmamalıyız. Beklenti büyük olunca, hayal kırıklığı da büyük oluyor. Bu nedenle geçmişteki hatalarımızdan ders çıkaralım ve duygularımızı dizginlemeyi öğrenelim.

İnternet ortamında uzun uzun yazışmalar, görüntülü sohbetler, whatsapp sohbetleri, mesajlaşmalar, yapılan muhabbetler, aktarılan bilgiler, fotoğraflar derken buluşmaya karar veririz. Nerde ne zaman buluşacağız? Buna da karar verdik mi? Buluşmaya geçebiliriz.

internette tanışılan kişiyle ilk buluşma çoğu zaman hayal kırıklığı yaşatır. Çünkü, hayal kurarız ama gerçekler hayallerden farklıdır. Çok güzel hayal ederiz öyle çıkmaz. Çok yakışıklı hayal ederiz öyle çıkmaz. Büyüsü bozulur. Tadı kaçar. Kimya tutmaz. Kokusunu beğenmeyiz. Muhabbetini sevmeyiz. Bir şekilde olmaz işte. İlk buluşmalar çoğu zaman kötü sonuçlanır. Bunun sonuçlarını daha kötü yapmamak için bi kez daha buluşmamalıyız. Olmuyorsa olmuyordur. Olmayacak demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir