İnternetten Sevgili Buluyoruz, Mutlu Mu Oluyoruz ?

aşkİnternetten Sevgili Buluyoruz, Mutlu Mu Oluyoruz ? İnternette evlilik siteleri, arkadaşlık siteleri, islami evlilik siteleri, arkadaşlık ve dostukla başlayan ilişkilerde evlilik umudu..Sanal aşklarla başlayan bazı maceralara atılıyoruz. Göz göze konuşmadığımız, sesini direkt duymadığımız, kokusunu almadığımız, eline dokunmadığımız birisine sesinden ve yazdıklarından dolayı aşık olur, onunla mutlu olabileceğimizi düşünüyoruz. Bu aşk nasıl bir şey ki en küçük etkileşimde alevlenebiliyor.

Pek çok evlilik ve aşk sitesi türedi. Biz gibi yalnızların da umudu oldu tabi bu durum. Acaba gerçekten beni seven birini bulabilir miyim ?

Buluyoruz ama mutlu oluyor muyuz ?

İnsanların binbir çeşidi var. Artık insanlar çok güzel rol yapıyor. Bir erkek gelip sizi bir yıl boyuna aşık olduğuna inandırabilir. İnanırsınız. Sizi sevdiğini sanarsınız ama aslında sevmediğini anladığınızda iş işten geçmiş olur.

Bi yola çıkarken her şeyi göze alarak haraket edin. Kimseye ev adresinizi, banka hesap detaylarınızı ve maddi imkanlarınızı açıklamayın. Dolandırılmamak ve kandırılmamak için hep bir adım geriden gidin..

Sevgililer Günü yaklaşırken Türkiye’de yaklaşık 3.5 milyon kişinin aşkı internette aradığı ortaya çıktı. İnternetteki sanal flört, evlilik, tanışma sitelerinin pazar büyüklüğü 3.5 milyar doları geçti.

2011 yılında sanal flört pazarının daha da büyüyerek 4 milyar dolara çıkması bekleniyor. Türkiye Bilişim Derneği (TBD), “14 Şubat Sevgililer Günü” nedeniyle, internetin toplumdaki sevgi, aşk ve evlilik olgusuna yansımasını mercek altına aldı.

Derneğin sanal yayın organı Bilişim Dergisi’nde yer alan değerlendirmeler sanal flört ve çöpçatan sitelerinin ulaştığı ekonomik büyüklüğü de ortaya koydu.

“Siberalem.com”un direktörü Ayşe Gözde Ekmekçi, “Türkiye’de yaklaşık 3.5 milyon kişi, aşkı internette arıyor” dedi. Ekmekçi, dünyada 2010 yılında 3.5 milyar dolar olarak tahmin edilen sanal flört endüstrisinin 2011’de 4 milyar doları bulacağını bildirdi.
Rekor ABD’de

“Evlilikmerkezi.com” direktörü Ebru Selvi de, “Tüm dünyada bu tarz siteleri daha çok şehirli, çalışan ve eğitim seviyesi yüksek olan bekârlar kullanıyor.

Dünyada her yıl 1 milyondan fazla çift, evlilik ve benzeri arkadaşlık siteleri aracılığıyla tanışarak evleniyor” ifadesini kullandı. Sadece Amerika’da online evlilik ve arkadaşlık sitesi sayısının 1500 civarında olduğu biliniyor.