Isırgan saç uzatır mı?

Isırgan saç uzatırmıSaçımı sık sık kestiriyorum. Uçları çok kırılıyor. Maşa yapmak ve saç düzleştirici ile saçları preslemek, saç sağlığına inanılmaz derecede zararlı. Bunun farkındayım ama maalesef her kadın gibi ben de bile bile saçlarımı bu kadar yüksek ısıya maruz bırakıyorum. Dolayısı ile de sağlıksızlaşan saç uçlarını sık sık kestirmek zorundayım.

Bu durumda boyu kısalan saçlarımı daha çabuk uzatmak ve saçlarımızın her zaman sağlıklı görünmesini sağlamak için, haftada bir kere ısırgan suyu kürü uyguluyorum. Isırgan otu saçlar için Allah tarafından bize gönderilmiş bir nimet. O derece faydalı saçlar için. Ve saçları uzatma konusunda da ısırgan otunun üstüne başka bir şey tanımıyorum.

Mevsimindeysem ve ulaşılabilirse taze ısırgan otu bulup, kaynar suda tutuyorum. Ve suyu ile saçlarımı duruluyorum. Taze ısırgan otu olmadığında aktardan kuru ısırgan otu alıyorum. Yine kaynar suda demliyorum ve su ılınınca saçlarımı bu ısırgan alt suyu ile duruluyorum. Kış aylarında bu işlemi haftada bir kez uyguluyorum ama havalar ısındığında 3-4 günde bir saçlarımı ısırgan otu suyuyla yıkamaya özen gösteriyorum.

Isırgan otu saçları besler. Saçların dökülmesini yavaşlatır. Mat saçları parlak bir görünüme kavuşturur. Kepek ve kaşınmaya karşı da faydalıdır. Saçınızın uzamasını istiyorsanız saçlarınızı sık sık ısırgan suyuyla durulayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir