Kadın Şiddet Görüyor Aile Birliği Sürüyor

Yine canım sıkıldı ve bu kadına şiddet konusu aklıma takıldı. Kadın, şiddet görüyor. Aile içi şiddete maruz kalan, koca dayağı yiyen kadın susuyor ve böylece aile birliği sürüyor. Evet, tam olarak durum bu. Şöyle bir bakın etrafınıza, siz ne görüyorsunuz ? Özeli değil geneli düşünün. Kocasından dayak yiyen kadın babasının evine gittiğinde kucak dolusu nasihat alıyor ve tekrar ertesi gün kocasının o şefkat! dolu kollarına geri atılıyor.

Susan kadın iyi kadın..Mı ?

Şiddet toplumumuzun her kademesinde yaşanıyor. Sadece fiziksel şiddet de değil üstelik bu. Sosyal kısıtlama, cinsel zorlama, psikolojik taciz, psikolojik şiddet, ezme, azarlama, aşağılama, hor görme, itme, susturma, tecavüz ve niceleri.. Ve ne acıdır ki bu durum en çok koca evinde, eşi tarafından kadına uygulanıyor.

Babasının annesini dövdüğünü gören çocuk, büyüdüğünde nasıl dövmez eşini ? Alışık nasıl osla bu duruma…

Peki siz kocanızdan şiddet görüyor musunuz ?

Şiddet gördüğünüzde tavrınız ne oldu, ya da bu şiddet görme durumunuz kroniğe mi dönüştü ?

Kadın, şiddet gördüğünde ne yapmalı ?

Bu sitelere bir göz atın !

“Kadın Şiddet Görüyor Aile Birliği Sürüyor” için bir yanıt

  1. 2 yıllık evliyim hamilelik sürecimde hamileliğimin 3. ayında kocam beni kollarımdan tutum yere fırlattı o acıyla ben ona ağır hakaretler ettim üzerine bir de kafamı vurdu. sustum unuttum ve bebeğim dünyaya geldi şuan 1 yaşında ve yine gereksiz bir tartışma büyüdü hakaretler başladı ve kollarımdan sertce tutum tokat attı gözümün altı şişti kollarımda tuttuğu yerlerin parmak izleri duruyor eti kopmuş vaziyette şuan kollarım. acı değil benim kahreden o severek evlendiğim insanın bana artık dayak atıp hırpalayacak kadar rahat olması cocuğumu benden uzaklaştırmakla tehtid ediyor. onu senden alacağım diyor. ne yapmam gerekiyor lütfen bir fikir verin. artık herşey yıprandı cocuğun piskolojisi alt üst olacak diye endişe ediyorum evliliğimizde kavganın derecesi giderek artmaya başladı boşanmak istediğimde cocuğumu senden alana kadar uğraşırım diyerek tehditler ediyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir