Kadınca Aşka Dair Çeşitlemeler

Aşk kadınlar için tutkudur, sadakattir. Sevginin gerçekten büyümesi aşkı her anlamda yaşamak onların vazgeçilmezleridir. Kendilerini aşık olduklarında hemen her fedakarlığa karşı da hazır konuma getirirler. Onlar sevince her şeyi ama her şeyi kapatır sevdiklerine yönelirler. Mutlu olmaları için ellerinden geleni yaparlar ve aynısını da karşılarında çiftlerinden görmek isterler. Göremediklerinde utsuz olurlar ama yine de bu seferlerini devam ettirirler.

Tekrar tekrar denerler ve bir umutla hep yaklaşırlar. Onların umutları onların duygusallıkları ilişkinin aslında tam bir bel kemiğidir. Eğer bir ilişkide kadın mutsuzsa ya da aşkından memnun değilse sorun var demektir ve bu sorun giderilmezse çok zor şartlar da mutlu olunacak demektir.

Kadın aşktan mutluluk bekler huzur bekler. Beklentilerinin karşılığını almak ister. Aldığı her bir karşılık onu daha da mutlu eder ve daha da ilerlemesini sağlar. Ve aslında kadınlar aşklarında küçük mutlulukları kendilerine tema ederler ve büyük şeyleri kocalarından eşlerinden çok beklemezler.

Ortak alınan beklentiler haricinden bir kadın aşkından sadakat ister, sevgi ister, saygı ister, huzur ister, mutluluk ister, ailesine saygı duymasını ister, ailesine sevgi duymasını ister onları kendi ailesine vermiş olduğu değer gibi değerle nitelendirmesini ister.

Aynı şekilde kendisi de bunları eşinin ailesine karşı verir. Almış olduklarını eşinin kendisine vermiş olduklarını kat be kat daha üstün bir şekilde geriye de verir.

Bundan da büyük mutluluk duyar. Bazen küçük şeylere takılabilir üzülebilir ama bir tatlı sözle de hemen kalbi yerine gelebilir. Bundan dolayı severler kırılırlar ama bir o kadar da hassas olduklarından tatlı dille hemen affediverirler.

Aşkta kadın kırılgan değildir. Çok âşık olursa kırılgandır.

İnsan aşka kırılmaz inan âşık olduğu kişiye kırılır ancak.

Çok seven kalp özellikle olur olmaz anlarda kırılabilir, olur olmaz amanlar da üzülebilir. Bu durumlarda erkeklerin eşlerini anlamaları kırılganlıklarını fark etmeli her kırıldığından eşinin ona bunu anlatmasını değil kendisini anlamasını ister.