Kadınca Yapılan Hatalar

kadıncaKadınca hatalar yapıyoruz. Duygusallıklara kapılıyor çoğu zaman kendi hayatımızı kendimize, kendimiz dar ediyoruz. Erkekler konusunda her zaman yanılıyoruz. Bir erkeğin hayata bizim gibi bakmasını istiyoruz. Ama erkeklerle kadınlar özünde çok farklı yaradılışa sahip. Biz kadınlar, maalesef bunu anlamıyor, erkeklerden tıpkı bizim gibi anlayışlı olmalarını bekliyoruz.

Kadınca yapılan pek çok hata var hayatımızda.

Mesela erkeklerin doğasında çok eşlilik var ve biz bunu çok geç fark ediyoruz. Bir erkek ancak, kendini çok geliştirmişse sadık olabilir. Hareketlerini kontrol altına almayı başaran erkekler aldatmaz. Bunun dışında cinsel anlamda zayıf ve yenilen erkekler her fırsatta aldatmaya meyillidir. Kural 1: Erkeklere güvenme..İşte, çoğumuz bu kuralı ezip geçiyor.

Bir erkeğe kendimizden fazla güvenip, nasıl olsa o bana bakar deyip işimizi ya da eğitim hayatımızı yarıda bırakıp, kendimizi o erkeğin sözde güven dolu kollarına bırakıyoruz. Ve bir gün o erkekten tekme yediğimizde tabiri caiz ise “sap” gibi ortada kala kalıyoruz. Kural 2: Kendine güven. Kendinize herkesten daha fazla güvenin. Ve eşiniz dahi olsa bir erkeğe kendinizden daha fazla güvenmeyin.

Kadınlık işte böyle bir şey. Kadınca güvenler, bağlılıklar ve duygusallıklar içerisinde yok olup giden pek çok hayat gördüm. Eşi için eğitim hayatını bitirmiş sonra boşanıp ortada kalmış birçok kadın gördüm.

Kendiniz için yaşamalısınız her şeyden önce. Bu dünya güvendiğiniz tek insan kendiniz olmalı.

Bilgeis..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir