Kadınlar İçin Seçkin Parfüm Markaları

Aslında en güzeli kişinin kendine has özelliklerini taşıyan ten kokusu. Ten uyumu ya da uyuşmazlığı da zaten ten kokusu sayesinde kendini belli ediyor. Ne kadar parfüm sıkarsanız sıkın duş aldığınızdaki o temiz kendi kokunuzun yerini hiçbir parfüm alamıyor, bunu biliyor musunuz ? Partneriniz de aslında farkında olmadan kokunuza vuruluyor. Tabi bu demek değil ki parfüm falan kullanmayalım.. Hayır, elbet de parfümsüz olmaz..

Örneğin ben muhakkak 3-4 çeşit parfüm bulundururum. Ve ruh halime göre seçer değişik zamanlarda değişik kokulara bürünürüm. Ve parfüm benim için gerçek bir tutkudur. Yeni çıkan ve en çok beğenilen kadın parfümlerini araştırırken öne çıkan birkaç marka farkettim ve o parfümleri sizlerle de paylaşmak istedim. Umarım sizin de işinize yarar bu yeni sezon yeni parfüm markaları ve özellikleri..

Değişik, feminen, asi, ateşli, ezgotik ve farklı.. Tamamen farklı parfümler :

Asi ve fark yaratmayı seven kadınlara…
Daphne Guinness, şüphesiz dünyanın tarzıyla en çok dikkat çeken kadınları listesinde üst sıralarda… 1967 doğumlu, üç çocuk annesi Daphne, şimdiye kadar pek çok gazete ve dergide, sahip olduğu geniş couture koleksiyonu ve ilham veren tarzıyla yer aldı.Şimdi ise Comme des Garcons işbirliğiyle hazırladığı, kendi adını taşıyan parfümüyle gündemde…

4 Eylül’de satışa çıkıyor
Daphne Guinness’in kendini, karakterini ifade ederken kullandığı “tezatların mücadelesi” olarak tanımladığı parfüm acı portakal, yasemin, gül, tütsü, kehribar ve vanilya aromaları içeriyor. Sonuçta da ortaya zengin aromalı ve Daphne kadar enteresan bir koku çıkıyor. Özellikle asi ve fark yaratmayı seven kadınlara hitap eden parfüm 4 Eylül’de satışa sunulacak.

40’lı yılların büyülü cazibesi
Raflarda bir başka yeni koku da John Galliano imzası taşıyan EDT…

Menekşe ve Karnal gülü esansları ile hazırlanan parfüm, sürpriz ve duygusallık katması için dokunmuş misk ile harmanlanmış. 1940’lı yılların kadınlarını anımsatan koku, orta notalarındaki oris ve gül ile dişiliği öne çıkarırken, aynı zamanda İngiliz kimliğini de eğlenceli bir çiçek buketiyle sunuyor.

Gençlik iksiri arayanlara
Gençlik iksiri arayanlara, enerjik ve iddialı yaşamayı sevenlere özel bir koku: Dsquered tarafından hazırlanan She Wood Woman…

Son derece heyecan verici ve çekici bu koku, doğanın tüm tatlarıyla bitki özü ve ağacın zarif uyumunu ortaya koyuyor, size özgürlüğün kapılarını aralıyor.

Chloe ile doğuştan gelen zarafet
Duyguların hoş bir ifadesi olarak tanımlanan Chloe Love, pembe biber ve portakal çiçeğinin harmanlanmasıyla oluşan tepe noktalarıyla hayat dolu bir açılış yaparken, içinde barındırdığı saf menekşe, leylak, sümbül ve mor salkım esanslarıyla cildi yumuşak bir bulut gibi sarıyor.