Kaliteli bir göz kalemi nasıl anlaşılır?

iyi bir göz kalemi nasıl belli olurKullandığımız göz kaleminin iyi olup olmadığı nasıl anlaşılır, iyi bir göz kalemi nasıl olmalıdır, akmayan, bulaşmayan, dağılıp kısa sürede uçmayan ve daha da önemlisi sağlıklı bir göz kalemi nasıl olmalıdır? Siz de benim gibi göz kalemi kullanmadan dışarı çıkmayanlardansanız bu konu ilginizi çekecek, eminim. Göz kalemi konusunda derin araştırmalar..

İyi bir göz kalemi nasıl olmalı?

Kaliteli ve güzel diye tabir edebileceğimiz bir göz kalemi; akma yapmaz, istemsizce dağılmaz, hemen uçmaz, kolay sürülür, kalıcı olur ve her şeyden önemlisi de kaliteli bir göz kalemi göz sağlığı açısından zararlı etkiler göstermez.

Mac, Dior ve Lancome göz kalemleri konusunda oldukça başarılı ve üst sınıf diyeceğimiz segmentte olan markalar. Bütçeme uygun olsun ama kaliteli olsun diyorsanız Max Factor asansörlü siyah göz kalemi kullanıyorum ve çok memnunum. Ayrıca Flormar yeşil göz kalemi de olmazsa olmazlarımdan. Flormar hem uygun fiyatlı hem de güzel kalemler sunuyor. Bir de Emily markası var. Emily göz kalemleri de hem çok ucuz hem de kaliteli. Emily EyePencil Golden Rose satılan her yerde ve Golden Rose markasının altında satılıyor.

Göz kalemi zevke ve ihtiyaca bağlı olarak çok değişik şekillerde sürülebilir. Mesela ben siyah göz kalemi sürdüğüm zamanlar, gözlerime daha da derinlik katmak için üst göz kapağımın içine de göz kalemi sürüyorum. Böylece gözlerim daha derin ve dikkat çekici oluyor. Göz kalemi alt göz kapağına, eğer eyeliner çekilmediyse üst göz kapağına ve göz kapağının içine sürülebilir.

Renkli, örneğin yeşil ve mavi göz kalemlerimi eyeliner gibi üst göz kapağımın dışına, hemen kirpik diplerine sürüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir