Kalplerimize Yağmur Yağıyor

aşkYağdıkça yağıyor, günlerdir yağıyor.

Bu kadar aciz olmak istemiyorum. Bu kadar güçsüz oldukça kendimden daha da çok nefret ediyorum. Kendime bunları yaptıkça, kendimi daha da çok üzüyorum. Hep bir korku içimde..Ya kendime bir şey yaparsam, diye..Yapmayacağımı garanti edemedikçe deliriyorum.

Daha ne kadar yağar ki bu yağmur. Daha ne kadar ıslanır ki gözlerim. İçime atamıyorum. Birikti iyice. Tutamıyorum. Tuttukça boğuyor beni. Olur olmaz zamanlarda yağıyor gözlerimden. Acizim, belli ediyorum. Saklayamıyorum. Çok güçlüyüm, üzülmüyorum, ayaktayım demek istesem de diyemiyorum. Yalan söyleyemiyorum.

Gözlerim hemen belli ediyor beni.

Beni üzen ne. Ne oluyor da üzülüyorum Allahım. Güveniyorum. Hep güveniyorum. Güvenim boşa çıkıyor. İçim kanıyor.

Neden girdiler hayatıma. Neden üzdüler anlayamadım. Ben ne yaptım, kime ne yaptım da bunları yaşadım, anlayamadım. Kimin günahını çektim. Kimin ahıydı bu üzerimdeki, gitmek bilmedi, çıkmak bilmedi.

Neden inandığımı bilmiyorum ki. Zor değilim. Çok kolayım. Belki de çok basitim. Basit bir insan olduğumdan beni alt etmek de kolay oluyor demek ki. Ne bileyim. Belki de budur olması gereken. Hak ettiğimi yaşıyorumdur. Payıma düşenle yetinmem gerekiyordur.

İyi bir insan değilim. Belki de çok kötüyüm layık olduğum budur. Bilmiyorum. Kime nasıl bir kötülük ettim ki. Kimi kırdım, kimi üzdüm, kimin hakkını yedim, kimin hakkında kötü düşündüm.. Nasıl bu kadar başarısız ve yerlerdeyken aynı zamanda bunları becerebildim..

Bu son dediğim kaçıncı bu son. Bu sondu dediğim kaçıncı acısın sen. Kanayan yara üzerine basılan tuz, vurulan neşter, kör bıçak, daha da çok kesmeye kanatmaya çalışan..Kanatamazsın daha çok inan. Bundan fazlası ölüm. Daha fazla acıyamam. Acımaz canım.

Eklerim seni de diğerlerinin yanına. Sana da söz veririm. Sesimi çıkarmam. Susarım. Hiç konuşmam. Anlatmam. Unuturum. Unutmam. Unuturum derim. Unutamam. Unutulurum. Hatırlanmam.

Kimse bana bir şey yapmadı. Kendi kendime yaptım bunu.

Gene yaptım. Yine yapacağım. Biliyorum. Ben adam olmayacağım.

Bilgeis

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir