KİRPİĞİM ÇOK KISAYDI

Kirpiğim çok kısaydı. Canımı sıkan kısa ve seyrek kirpiklerden nasıl kurtulacağımı araştırırken bi habere rast geldim. Bu haberi sizle de paylaşmak istedim. Kısa kirpikleri olan ve benim gibi üzülen bayanlar için bu haber son derece ilgi çekici olabilir. Özellikle yüz güzelliğinin en önemli unsurudur gözler. Gözleri de kirpikler güzelleştirir.

Kirpik uzatma yolları !

Los Angeles makyaj ve kaş uzmanı Robert Bolanas uzun kirpikler uygulamasında çok fazla tecrübe sahibi bir makyaj uzmanına gitmenizin çok önemli olduğunu söylüyor.

Robert’in üç temel sorunu

At kılından yapılmış sahte kirpikler: At kılına alerjiniz varsa kirpiklere karşı alerjiniz olacak ve muhtemelen çok rahatsız edici olabilen, kirpik çizginiz boyunca şişlik gibi reaksiyonlara maruz kalabilirsiniz. Böyle bir durumda sentetik kirpikler isteyin.

Yanlış yapıştırıcı kullanımı: Kirpik uzatmasında kullanılan yapıştırıcı, plastik cerrahlar tarafından kullanılan ameliyat yapıştırıcısı olmalı ve yüksek kalitede olmalıdır. Bolanas, bazı insanların kontrplak yapıştırmasında kullanılan endüstriyel yapıştırıcı kullandıklarını söylüyor. Bu solüsyon gözünüze temas ederse çok ciddi zararlara sebep olabilir.

Fazla yapıştırıcı: Fazla yapıştırıcı ise diğer bir sorundur. Makyaj uzmanı veya teknisyen çok fazla kirpik uygularsa doğal kirpiklerin kırılmasına veya düşmesine neden olabilir.