Kusursuz Güzellikte Kadınların Sırrı

Harika dediğimiz ve bir bayan olarak bile en az erkekler kadar beğendiğimiz kadınlar olur bazen. Merak ederiz onların nasıl böyle güzel olduklarını. Güzellik onlara Allah vergisidir diye düşünürüz ama. Hiçbir güzellik dışardan müdahale edilmedikçe kalıcı olmaz. Güzelliğimizi beslemeli ve korumalıyız.

Annenizin erkekler konusunda verdiği tavsiyelere kulak asmıyor olabilirsiniz ama güzellikle ilgili söylediklerini yabana atmayın… Çünkü bazı güzellik sırları, hiçbir zaman geçerliliğini yitirmez… Cosmopolitan dergisi, ‘zamansız tüyoların’ listesini sıraladı…

SATEN YASTIK KILIFI: Saten dokulu bir yastık kılıfının üzerinde uyuyarak; saçınızın matlaşmasını önlemiş olursunuz. Ayrıca saten kılıflar, cildinizde iz bırakmaz. Zamanla kırışıklıklarınızda azalma olduğunu bile fark edebilirsiniz.

EN AZ YEDİ SAAT OLMALI
GÜZELLİK UYKUSU: Derin uyku sürecinde salgılanan hormon; vücudun onarımına yardımcı oluyor ve yeni hücreler oluşturarak cildin zararlı faktörlere karşı güçlenmesini sağlıyor. Bu nedenle gecede yedi veya sekiz saat uyumak şart!

DİK DUR, UZUN GÖRÜN: Kambur durursanız, doğal olarak kısa görünürsünüz. Her zaman mükemmel durmak zor olsa da, kamburluğun çekici olmadığını bilin!

TIRNAKLARA VAZELİN: Tırnakların kenarında bulunan derinin amacı, onları korumaktır. O derileri keserseniz; tırnak ve deri arasındaki koruyucu bariyeri kaldırmış olursunuz. Siz en iyisi, tırnak kenarlarındaki sert bölgelere gece yatmadan vazelin sürün.

GÜZEL BACAK İÇİN YÜKSEK TOPUK
Yüksek topuklar, ayak ucunda durmanızı gerektirdiği için sizi daha dik bir pozisyona sokarak, bacaklarınızı olduğundan daha uzun gösterir. Özellikle ten rengi stilettolar, uzun görünümlü bacaklar için mucizeler yaratır.