Limonun Güzellik Üzerine Doğal Faydaları

Limon, turunçgillerin üyelerinden bir tanesidir. Bedensel olarak sağladığı birçok yararla beraber güzelliğine dikkat eden önem veren hanımların da sıklıkla kullandığı bir üründür. Çok fonksiyonlu olarak kullanılabilmektedir. Tek olarak değil de daha çok başka ürün ve katkılarla maskeler haline getirilmektedir. Peeling olarak da kullanılmaktadır. Limon içeriğindeki asit ve besleyici vitaminlerle hem yenerek hem de maske olarak cildinize gerçek canlılığı verir.

Siz ne kadar özen göstermeseniz de mesela 15 günde bir yapılan limon maskesi ile siz cildinizdeki değişiklikleri fark eder hale gelirsiniz. Bundan daha evvel hiç kullanmamış olabilirsiniz.

Tereddüt etmeyin. Limon çok yararlı bir bitkidir. Limon ağacının çiçeği bile çok faydalıdır. Şimdi ona girip dağıtmak istemiyorum. Baka bir yazıda ayrıca değineceğim inşallah ama onun da yararlı olduğunu bilmek gerek.

Cilt özellikle bir yarar noktası. Bu yarardan doğanın size vermiş olduğu güzelliklerden yararlanmalısınız. Ben düzenli olarak uygulayamam diye de kendinizin hevesini kırmayın.

Yapımı çok ama çok pratiktir. Zaten kullandıktan sonraki sonuçlar sizin devam etmenizi sağlayacaktır. Bu farkı hissettikten sonra siz ne olursa olsun 15 günde bir de olsa benim tavsiye ettiğim haftada bir kere uygulamaktır size yeterli olacaktır.

Sivilcelerden aknelerden gerekse de ciltteki matlıklardan şikâyet eden hanım veya hanımlar için birebir bir maske diye düşünmekte ve paylaşmaktayım. Yapımı da çok kolay olmasıyla size fayda sağlıyor. İşten eve geldiğinizde yorgunken çok büyük uğraş vermeden halledebilirsiniz.

Malzemeleri sadece limon ve yoğurttur. Limonun suyunu çıkaracaksınız ve yoğurtla karıştıracaksınız. Kıvamı size kalmış orta halli bir duruma getirene dek karışımı harmanlamalısınız. Bu maskenizi cildinize gözlerinize gelmesin limon yakabilir sürmelisiniz. Daha sonra maske ciltte dinlenmeli ve hücrelere nüfus etmelidir.

Bundan dolayı ben bu tür maskelerde maskeyi uyguladıktan sonra uyumanın ufak şekerleme yapmanın çok daha iyi sonuçlar verdiğine inanıyorum.

Uyurken cilt kendini yeniler ve dinlenir. Bundan dolayı bu iki işlemin beraber gerçekleşmesi beklediğinizden de güzel sonuçlar almanızı sağlayabilir.