Mesajlaşmak Aşkı Bitirir

smsHepimiz sevgilimizle tartışıyoruz ve sorunlar yaşıyoruz. Artık devir de değişti. Msn, e-posta ve kısa mesajlaşma, bunun yanında facebook iletileri, msn iletileri, twitter ya da diğer sosyal mecralar..İşte bütün bunlar ilişkinizin katili, biliyor musunuz ? Aşkınızı her yerde yaşamak istemeniz doğal ancak hiçbi şey yüz yüze konuşmak kadar yeterli değildir. Anlaşmak için konuşmak, konuşmak için de yüz yüze olmak şart !

Sevgilinizle herhangi bir anlaşmazlık yaşadığınızda ona kısa mesaj atmak yerine önce onu aramalı ve sorunu konuşarak aşmaya çalışmalısınız. Mesajlar çoğu zaman gerçek fikirlerimizi anlatmakta yetersiz kalır. Ne söylemek istediğimizi tam ifade edemeyiz ve tartışma uzar da uzar..

Kısa mesaj, bir yere kadar ancak bu işin bir de sosyal ağlardaki boyutu var !

Facebook ve msn iletilerinden dolaylı mesajlar yayınlamak, herkese açık sanal alanlarda sevgiliye taş atmak oldukça yanlış bir davranıştır ve aslında en basit tabiriyle çocukluktur. Bunlar hiçbir işe yaramaz. Sadece sizi küçük düşürür, o kadar..

Sms, Kısa Mesaj Aşkı Bitiriyor !

Her yedi kişiden biri en az bir kez ilişkisini SMS veya e-mail ile bitirmiş. Bu sonucu moneysupermarket.com da 2194 kişi ile yapılan anket verdi.

Bunların arasında %1’lik bir kısım MySpace veya Facebook gibi sosyal-network sitelerini ilişki bitirmek için kullanmış. %4’lük bir kısım ise partnerlerine hiçbir haber vermeden ilişkilerini bitirmiş.