Niye Evde kaldım?

erkekler kadınlarÖncelikle şunu anlamalıyız, biz gerçekten evde mi kaldık? Hangi kızlar evde kalmış kız sınıfına giriyor? Yaşınız 25’ten büyükse ve hala evli değilseniz sosyal baskı size ev kalmış kız olarak bir etiket koyuyor. Buna göre siz evde kalmış, evlenememiş bir yerde yarım insan oluyorsunuz.

Peki sizce? Siz sizce evde mi kalmışsınız?

Çoğu kadının kendi tercihidir evlenmemek. Oysa toplum baskısı zorla evlenmeyi dayatır insanlara. Evlenmeyen mutlu da değildir, topluma uygun da değildir. Hal böyle olunca insanlar içten içe nasıl evde kaldım diye hayıflanmaya başlıyor.

Evlilik kimilerinin kendi tercihi. Kimileri de evlenmek istiyor ancak bu mümkün olmuyor. Kısmet dediğimiz olay olmadığı için uygun eş bulamadıklarından yakınıyorlar. Peki, bu evlenmek isteyip de evlenemeyen sınıfın hatası ne oluyor?

Bana göre belli bir yaştan sonra kadınlar aşırı seçici oluyor. İnce eleyip sık dokumak, beklemişken en mükemmeline rastlamak, bari durup durup turnayı gözünden vurmuş olmak..Armudun sapı, üzümün çöpü durumu..İyi bir iş, güzel kazanç, sevgi dolu bir karakter ve mükemmel erkek! Sizce mümkün mü? Hayır!

Böyle bir erkek yok. Olsaydı evli olanlar bizi yalanlardı. Ancak maalesef bu vasıflara sahip ne bir erkek var ne de kadın. Kısaca mükemmel insan yok. Kendinize uygun bir eş seçmekten başka şansınız da kalmıyor. Seçmek, aşırı seçici davranmak, beğenmemek ve zaman zaman da küçümsemek son derece yanlış.

Karşınıza çıkan insanlara şans verin. Onları dinleyin. Anlayın. Konuşun ve dürüst olduğuna emin olduğunuz insanlara bir şans verin. Dürüst ve gerçekçi bir insan ilk adımı atlamış sayılır. Sonrasında işi, çalışması ve geliri de elbet de devreye girecektir.

Mükemmeli ararken, iyilerden olmayın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir