SAÇ NASIL ÇABUK UZAR ?

SAÇLAR NASIL ÇABUK UZAR, SAÇ UZATMAK İÇİN NE YAPMAK LAZIM, SAÇIM UZAMIYOR SAÇIMI UZATMAK İSTİYORUM, SAÇLARI UZATACAK ÖZEL FORMÜLLER VE DOĞAL SAÇ BAKIMI !

Saçım uzamıyor diyenler için saç nasıl uzar sorusunun cevabını aradık ve sonunda çok tatmin edici ve saç uzatıcı formüllere ulaştık. Saçı Kısa Olanlar müjde, doğal yollardan saç böyle çabuk uzar !

SAÇ NASIL ÇABUK UZAR MI DEDİNİZ ?

Saç uzatan doğal iksirlere bir göz atalım, denenmiş işe yaramış tarifler !

Bir adet turpu rendeleyip suda yarım saat kadar pişirip süzün. Elde ettiğiniz turp suyuna yumurta sarısı ilave edip iyice çırpın. Bulamaç haline geldikten sonra saçlarınızı ovarak yıkayın.

Koyu renk saçlı kişilerin uygulayabileceği bir başka bakım yöntemi ise aşağıda anlatılan bu karışımdır. İçinde su kaynayan genişçe bir tencerenin içine daha küçük bir kabı oturtun. Yarım çay fincanı ayçiçeği yağını, 1 çorba kaşığı kakao yağını, 1 çorba kaşığı susuz lanolini bu ikinci kabın içinde eritin.

Bütün bu yağlar eriyince, kabı kaynar suyun içinden alın ve karışımı iyice çırpın. Bu karışımdan 1 çorba kaşığı kadarını alarak buna 1 çorba kaşığı su katın, iyice karıştırın. Bu sıvıyı ovarak başınıza sürün ve bu durumda 15 dakika ile yarım saat arasında bekleyin. Ardından saçınızı yıkayıp durulayın. Bu tedavi koyu renk saçlara yeni bir canlılık ve parlaklık verir. Alıntıdır kaynak: sacbakimi.org