Saç Uzatan Ev Yapımı Kolay Maske Tarifi

Biz kadınlar türlü türlü ruh halleri yaşarız ve dış görünüşümüzü de bu ruh hallerine göre şekillendiririz.özellikle ilk kurtarıcımızdır saçlarımız.canımız sıkıldığında ilk başvurduğumuz sıkıntı atma yolu saçlarımızın rengi ya da şekliyle oynamaktır.

Siz de değişken ruh halleriniz esnasında saçlarınıza kıyıp kestirmiş olabilirsiniz.eyvah ! bu sezon uzun saç moda ve sizin için bu modaya uymak pek de mümkün görünmüyor.hayır aslında tamolarak öyle diyemeyiz.eğer şimdiden başlarsanız ve elinizi çabuk tutarsanız sizin de saçlarınız bir an önce hızlı uzamaya başlayabilir.

Güzellik uzmanı Suna Dumankaya saçların uzaması için öncelikle dengeli beslenmenin gerekliliğini vurguluyor.bunun dışında saçlarınızın bakımında doğal malzemeler kullanmanızı tavsiye ediyor ve kimyasallardan kesinlikle uzak durulması gerektiğini ifade ediyor.

ayrıca “Bir avakado yarısını, iki adet bıldırcın yumurtasını, iki çorba kaşığı susam yağını karıştır ve saçına boya sürer gibi sür. Saçını strech filmle sarın ve iki saat bekletin. Saçınıza yarayacağına eminim. Biberiyenin faydasına gelince, çay gibi demleyip, suyunu saç diplerine friksiyon yaparak yedirirseniz, kepek sorununuzu giderir.”diyor.