Saç Uzatan Yiyecekler

Saç nasıl uzarSaçınızın uzamasını istiyorsanız bunları yemeniz gerekiyor. Saç sağlığına iyi gelen, saçları besleyen, saçların daha çabuk uzamasını sağlayan en yararlı besinler bu listede. Saçınız oryalle yanmış olabilir, kuaför faciası yaşamış olabilirsiniz. İşte tüm saç sorunları için saçı kökten uca kadar beslemek gereklidir. Saçınıza iyi bakın.

Domates: Bol miktarda C vitamini içeren domates, saçlarınızın oluşumunda temel yapı taşı olan kolajenin üretilmesinde etkin rol oynar. Ayrıca domatesi püre haline getirerek saçlarınıza maske de yapabilirsiniz

Ceviz: E vitamini ve Omega 3 açısından çok zengin bir besin olan ceviz, saçlarınızı içten besliyor, daha çabuk uzamasını sağlarken,saç tellerinin de kalınlaşmasına yardımcı oluyor.

Kivi: Sağlıklı saçlara sahip olabilmeniz için tüketmeniz gereken C vitamini kaynağı kivi, saçlarınızı içten besleyip güçlendirirken, cilt sağlığınızı korunmanızda da size yardımcı oluyor.

Havuç: İçerdiği B ve A vitamini sayesinde var olan saçlarınızı korurken, yeni saç oluşumunu sağlar, parlaklık ve güç kazandırır.

Yumurta: Günlük protein ihtiyacınız için gün içerisinde aksatmadan tüketmeniz gereken yumurta, aynı zamanda saçlarınız için de oldukça gerekli bir besin.

Bezelye: Eğer saçlarınız dökülüyorsa bezelye tüketmeye daha çok önem verin. Çünkü bezelye bol miktarda içerdiği B vitamini sayesinde saçlarınızın uzamasını hızlandırır ve oksijenin saç diplerinize taşınmasını sağlar.

Ispanak: Saç derinizin sağlığını korumaya yardımcı ıspanak, kepek ve mantar gibi saç sorunlarının oluşmasını engelliyor.

Brokoli: Bu mucizevî sebzenin dilerseniz salatasını yapın, dilerseniz çorbasını. B1 ve C vitamini ile dolu brokoli uzun ve sağlıklı saçlara sahip olabilmeniz için en önemli yardımcınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir