Senin İçin Mi En İyisi Bu, Yoksa Onlar İçin Mi

Bu hayat, içinde bulunduğun ve yaşadığın bu koskoca hayat, senin isteklerin doğrultusunda mı gidiyor, yoksa hayatındaki diğer insanların istediği doğrultuda mı ? Kendi istediğin biçimde mi yaşıyorsun özgürce, yokda hayatının rotasını hep başkaları mı çiziyor ? Uuzn zamandır bunu düşünüyorum. Hayatıma şöyle bir bakıyorum. Nasıl bir yaşam bu Allahım ! İstediğim hiçbir şey, istediğim gibi olmuyor..

Geçen gün bir film seyrettim. Filmde 2 aşık vardı ve bir türlü kavuşamıyorlardı. Adı şimdiş aklıma gelmiyor filmin. Erkek evliydi, sonra bir ara boşandı, bu sefer kız başkasıyla nişanlandı falan..Hep bir negel vardı aralarında..En sonunda aradan 5 sene geçti ve her şeye ve herkese rağmen birleştirler..

Hayat, herkese ve her şeye rağmen senin istediğini, senin yapman olma.. Kendi istediğini kendin yapacaksın ve kendin düştüğünde, kendin kalkacaksın..

Hangimiz bunu başarabildik ki sanki..İyisiyle ya da kötüsüyle, hayat senin istediğin gibi olmalı..Sen nasıl istersen..

Bizim için en iyi hayat hangisi ?

Herkes için standart iyilikte bir hayat yok. Herkesin kişisel seçimleri, zevkleri ve yaşam biçimleri farklı..Şimdi başkalarını düşünmeyi bırakmalı ve kendi hayatıma bakmalıyım.. Bu nasıl bir hayat ? Bana yetiyor mu ? Beni mutlu ediyor mu ? Bu soruyu siz de kendinize sorun haydi. Yaşadığınız hayatı kim yönlendiriyor ? Siz mi, yoksa hayatınızdaki diğer insanlar mı ?

En iyi hayat benim için artık, sadece benim seçimlerimle yönlenen, bana özel hayat olacak. Hayatımda benden başkasına söz hakkı tanımamaya karar verdim. Aklımda zerre kadar şüphe yok, acaba iyi miettim diye, evet çok iyi ettim..

Size de tavsiye ederim..