STRES KADINLARI YAŞLANDIRIYOR

Stresin yolu o kadar geniş bir evrimdir ki elini her şeye atıyor. İnsanın pozitif düşünceler içinde olabilmesi düşüncelerini her zaman beynine pozitif artı komutlar olarak yollaması demek aslında hayatının ne kadar da büyük bir önem taşıdığının anlamını veriyor ortaya.

Pozitif olmak hayata güzel bakmak bakabiliyor olmak büyük bir başarı aslında. Başarılarımızı sınırlamamalıyız ve bunu ömür boyu sürdürmeye çalışmalıyız. Nedense genel de yaşı ilerlemiş olan hanımlar baylar bizden geçti artık derler hayır ben katılmıyorum onlara evdeki anneme babama bile hep diyorum başlarının etini yiyorum konuları açıldıkça evde bir sorun oluyor ve onlar başlıyorlar kafaya takmaya üzülmeye dert etmeye babam her yemekte aklımıza getirtiyor bizi de üzüyor özellikle annem o kadar pimpirikli bir hanımdır ki stres demek sinir demek üzüntü demek ona çok zordur.

Yani üstesinden çok zor gelir atlatması zordur ben elimden geldiğince ona da yardım ediyorum. Konuşmakla oturup çözmekle değerlendirmekle geçiyoruz çok şükür.

Stresin özellikle kadınları yenmesinin sebebi de zaten budur kadınların erkeklere göre daha pimpirikli olmaları daha ince düşünen sık dokuyan kişiliklerde olmalarından kaynaklanmaktadır.

Bu sebepten dolayı kadınların çoğu stresin atlında kalıyorlar ve özellikle başta cilt fiziksel olarak yaşlanmayla daha sonrada içten bedensel yaşlanmalar ruhun yaşlanması ile bedenin de yaşlanması durumları geliyor. Kadınlar bu durumları aslında istemiyorlar ama farkında olmadan yeniliyorlar yaşlarından bile daha fazla yaş gösteren hanımlar demektir ki hayatında stresin bolluğu vardır hayatında stresin yenilgisi vardır.

Ben annem stresli olduğunda direk gidip ona onun sevdiği meyvelerden alıyorum tabağa yıkıyorum veriyorum bakın meyve dedim dikkat edin meyve yararlıdır.

Çilek sever mesela hemen gider çilek alırım koyarım önüne ve konuşmaya başlarız o anlattıkça rahatlıyor stresini yeniyor ve aslında ne kadar da önemsiz olduğunun bilincine varıyor.

Sizlerde eğer stresini atacak bir kişi anlatmak babında diyorum yoksa kendinize anlatın ben böyle yaptım böyle oldu gibi kendiniz değerlendirmelerden geçirin hayatınızı strese yenik vermeyin.

Gençken güzelken daha her şey tazeyken ruhunuzun yaşlanmasına göz yummayın. Stres büyük bir alışkanlık gibi damarlarınıza işlemeden de atın gitsin. Hiç bir şey sizden öneli değildir. Sizin kadar değerli değildir. Unutmayın.