Tansiyon Neden Yükselir

yüksek-tansiyon-nasil-düşer-225x155Çok tuzlu yiyecekler yemek, şekerli yiyecekler tüketmek, gazlı içecekler tansiyonun yükselmesine neden olur. Çay ve kahveyi çok içmek de tansiyonu yükseltir. Yüksek tansiyon hastaları, tansiyonlarının yükselmemesi için beslenme düzenlerine uymalıdır. Yanlış beslenme tansiyonu çok yükseltir. Bu şekilde beslenen yüksek tansiyon hastaları sürekli halsizlik ve baş ağrısı çekmektedir.

Katı yağlar tüketmek, alkol ve stres tansiyonun baş düşmanı. Yüksek tansiyon hastaları kesinlikle alkolden uzak durmalıdır. Yüksek tansiyonun olası diğer nedenleri; böbrek hastalıkları, böbrek damarlarının daralması, tiroid bezi hastalıklarıdır.

Tansiyon nasıl düşer?

Aniden yükselen tansiyonu düşürmek ya da dengelemek için, su için. Ayrıca limon, sarımsak, kekik, nar suyu, greyfurt da tansiyonu dengelemektedir.

Normalde her insanın tansiyonu, 130/85 olmalıdır. Normal tansiyon değeri budur. Yüksek tansiyon ise çağımızın ciddi bir hastalığıdır. Yükselen tansiyon değerini düşürmek için cacık iyi bir seçenektir. Bol sarımsaklı soğuk bir kase cacık sizi kendinize getirecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir