Yağlı cilt nasıl temizlenir?

Hepimiz kadınız ve cildimiz için temizleme ve tonik uygulamanın çok önemli olduğunu biliriz. Bu yüzden, güzel ve taze bir cilde sahip olmak isteyen herkesle gizli tarifimi paylaşmaya karar verdim. Yüz tonerlerinin başlıca işlevi cildin temizlenmesi, yağlı tabaka ve kiri uzaklaştırılmasıdır. Yüz toneri uyumadan önce kullanılır. Ayrıca cilt bakımı tonerleri, yüzdeki sorunlarla baş etmemize yardımcı olur: sivilcelenmeyi ve iltihaplanmayı önler, gözenekleri sıkıştırır ve genel olarak cilt tonunu iyileştirir.

Toneri yani toniği losyonla karıştırmayın

Tonik ve losyon farklıdır, toniği losyon ile karıştırmayın. Losyon cildi temizlerken, toner yani tonik başka bir amaca sahiptir. Cildi yumuşatır, tazeler, besler ve nemlendirir. Genellikle sabah kremi uygulamadan önce ve akşamları temizledikten sonra kullanılır.

Kendi toniğimi kendim hazırlıyorum

Bitkisel toner kullanmak için fikir ani bir flaş olarak aklıma geldi; çünkü organik bileşenlerin cilt güzelliğine çok fazla katkıda bulunabileceğini fark ettim. Hedefim sivilce ile mücadele etmekti, bu yüzden sivilcelerin önlenmesine veya en azından azalmasına yardımcı olabilecek otlar hakkında farklı bilgiler buldum. Bu nedenle, çeşitli şifalı bitki özelliklerine göre, doğal toniğim ile aynı zamanda akne sorununu çözmek için 3 bileşen seçtim.

1-Civanperçemi

Civanperçemi bitkisinin belirgin bir anti-inflamatuar etkisi vardır, cildi rahatlatır , kan damarlarını daraltmaya ve yağlı katmanı temizlemeye yardımcı olur. Civanperçemi antibakteriyel ve sıkılaştırıcı özellik taşır, akne ve sivilce tedavisi için iyi bir tedavi yöntemidir. Buna ek olarak, ciltteki tazeliği ve güzelliği geri kazandırır.

Civanperçemini nasıl kullandım?

Yoğuşturma işlemi çok kolaydır: 2 çorba kaşığı kuru civanperçemi sıcak suya atılır ve en az 30-40 dakika boyunca demlenir. Demlendikten sonra süzülür. Yağlı cilt, civanperçemi suyu ile günde 2-3 kez silinir. Uygulamadan sonra yüzü yıkamak gerekmez. Düzenli kullanım ile cildin yağlı parlaklığını azaltmaya yardımcı olur.

2-Yeşil çay

Yeşil çay, cilt için mükemmel nemlendirme, tonlama ve canlandırıcıdır. Görünür sonuçlara sahip olmak için, doğal ve kaliteli yeşil çay kullanmalıyız.

Yeşil çay, yüz maskesi veya losyon yaparken herhangi bir cilt tipini tedavi etmek için saf biçimde kullanılabilir.

Kalsiyum, bakır, çinko, iyot, demir – yeşil çay yapraklarında bulunan besin maddelerinin birkaçıdır. Vitaminler A, C ve B , cildi serbest radikallerden koruyan güçlü bir antioksidandır.

Yeşil çayın yaşlanma karşıtı özellikleri, çay yapraklarının üst katın erken eksfoliyasyonuna ve yeni cilt hücrelerinin gelişimine katkıda bulunan cilt hücrelerinin rejenerasyon sürecini aktive etme kabiliyetinden dolayıdır.

Yeşil çay, cildi UV ışınlarına karşı korumak için yeterli antioksidan ve antienflamatuar özelliklere sahiptir. Bu, kırışıklıkların oluşmasını önlemenin iyi bir yoludur.

3-Çay Ağacı Yağı

Çay ağacı yağı, kozmetik ve tıpta kullanılan en değerli esansiyel yağlardandır. Antiseptik ve anti-bakteriyel özelliklere sahiptir ve her türlü yan etkiden tamamen arındırılmıştır.

Çay ağacı yağı kompozisyonu oldukça karmaşıktır, iyileştirici etkisi sağlamak için çeşitli organik bileşenler içerir. Bu yağ antiseptik etkiye sahiptir. Ciltteki mikropları ve bakterileri alkolden daha etkili bir şekilde öldürmeye yardımcı olur. Çay ağacı yağı cilt kızarıklık ve şişmeyi ortadan kaldırıcı anti-inflamatuar etkisi vardır .

Çay ağacı yağı akne ve diğer enflamatuar cilt hastalıklarını önlemek için ev tedavisinde yaygın olarak kullanılır. Cildin kızarıklığını önlemeye yardımcı olur, küçük çiziklerin ve yaraların iyileşmesini hızlandırır, sivilce izlerini azaltır.

İşte sırrım. Sır olarak sakladığım yüz toniğim.

Bilgeis Kadınca Bitkisel Yüz Toniği Tarifi

İçindekiler:

Kuru civanperçemi – 1 çorba kaşığı
Yeşil Çay – 1 çorba kaşığı
Çay Ağacı Yağı – 3 damla
1 su bardağı klorsuz su

Civanperçemi ve yeşil çayı 1 su bardağı kaynar suya atarak 30 dakika boyunca demleyin. Ilıdıktan sonra süzün, birkaç damla çay ağacı yağı ekleyin ve bir şişeye koyun. Evde kullanılan tonerin buzdolabında en az 3 gün boyunca saklanmayı unutmayın. 3 gün kullanım ömrü vardır ve sonra tekrar taze toner hazırlamanız gerekir.

Her sabah makyaj öncesinde ve her akşam yatmadan önce yüzünüze ev yapımı toner yani yüz toniği uygulayın. Kısa sürede, sivilcenizin azaldığını ve artık yeni sivilce çıkmadığını, cildinizin daha iyi hale geldiğini göreceksiniz.

Genç ve güzel bir cilde adım atın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir