Yarabandı Olan Ne Kadar Da Çokmuş

aşk acısıYıl 2001. Ve ben birine aşık oldum. O da henüz aşktan çıkmış, yaralı bi erkekti. Bula bula gittim, aşk acısı çeken birini buldum ve ona aşık oldum. Beni sevdiğini zannettim. Nereden bilebilirdim ki ben onun yarabandıymışım.. İşte aşk acısı insanı yazdırır derler, yalan değil.. Ben de o dönemlerde duygularımı tamamen ifade eden bir yazı kaleme aldım. Dedim ki, siz siz olun, asla aşk acısı çeken birine aşık olmayın !

İşte bu yazı benim yazım. Yıllar yıllar önce üyesi olduğum bir forumda yazmıştım bu yazıyı. Yarabandı gibi hissettiğim bi dönemde anlık yazdığım yazı internette fenomen oldu. Şimdi düşünüyorum da meğer, ne kadar çok aşk acısı çekene aşık olup, yarabandı olan varmış !

Asla aşk acısı çeken birine aşık olmayın.

Aşk acısı Çeken İnsan Yaralıdır. Kanayan bir yarası vardır ve zayıftır. Böyle bir insanı kolayca aşık edebilirsiniz, eğer en zayıf anını yakalarsanız. Size âşık olur ama nasıl bir aşktır bu? Sahte aşklardan biri de bu aşktır işte. Yara bandı olarak kullanılan bir aşk…

Siz elinizden gelen bütün fedakârlıkları yaparsınız, çırpınırsınız karşınızdaki insanı mutlu edebilmek için, onun acılarını dindirebilmek ve biraz olsun güldürebilmek için yüzünü… Kendinizi hırpalayıp durursunuz… O da size aşık gibidir…kendini sizin sevgi dolu kollarınıza bırakmıştır…adeta sizsinizdir onun dünyası…ya da siz öyle olduğunuzu zannedersiniz…. Oysaki durum hiçte sandığınız gibi değildir.

Emin olun ki o aşk acısı çeken kişinin acılarını dindireceksiniz..Yüzünü güldüreceksiniz…

Fakat sanmayın ki o size kalacak…Sanmayın ki sevecek sizi sizin onun sevdiğiniz kadar…Siz onun sadece Yaralarını iyileştirdiği YARABANDIYDINIZ.

Ne zaman ki yaraları iyileşti işte orda sizin göreviniz sona erdi… İşin en acı tarafı ne bilir misiniz?

SİZİN İYİLEŞTİRDİĞİNİZ O KALP GİDECEK BAŞKASINA VERİLECEK. Ve siz harcadığınız duygularınızla kalacaksınız. Ortada ve yalnız başınıza… Yapayalnız ve yaralı bir kalple…

Bilgeis…