Yarım Evlilikler, Yarım Mutluluklar

Evliliğe ne büyük umutlarla adım atıyoruz. Hayallerimiz, umutlarımız, beklentilerimiz ve yaşadıklarımız.. Özellikle eşlerden biri isteksizse evliliğe ve aile baskısıyla evlenmişse o evlilik tam bir kabus oluyor. Erkekler, isteksiz evlendiklerinde pek çok defa o kadına ısınamıyor ve hep o soğukluk devam ediyor. Siz kocanızı severken, o size sırtını dönüyor hep.

Kadınlar bu benim kocam diyerek erkeğine sarılmak istiyor. Erkekten şefkat bekleyen kadın her defasında elleri boş ayrılıyor o geceden. Cinsel hayat da aynı şekilde. Senelerce evli olup da 1 defa bile orgazm olmamış kadınlar tanıyorum. Kocaları tarafından bir kez bile gerçek sevgiyle öpülmemiş kadınlar..

İlgizi ve soğuk koca, kadını her gün biraz daha yaralıyor biraz daha hırpalıyor. Arada herhangi bir sözsel paylaşım da olmadığı için kadın bu derdini hep içine atmak zorunda kalıyor. Günün birinde bir tartışma yaşandığında adam utanmadan Ben zaten sevmiyorum seni, diyebiliyor.

Bu durum içinden çıkılmaz bir sorun. Çözüm aradığınızı biliyorum. Muhtemelen bu yazıyı okuyorsanız sizin de eşiniz size karşı soğuk ve ilgisiz olmalı. Yanılıyor muyum ?

Keşke bu durumun çaresi olsa da size söylesem. Bunu ben bilmiyorum ve sizin iyi bir evlilik terapistine gitmenizi tavsiye ediyorum.

Bazı şeyler olmuyor. Olmayınca olmuyor.. Mutlu olmayan erkek ne yaparsanız yapın sizinle mutlu olmak istemediği için mutlu olmuyor.. Tek sorun bu aslında biliyor musunuz ?

Bilgeis..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir