Yaşamak Mı Ölmek Mi ?

Hava kararınca.. Gündüz içine attığın bütün yalnızlıkların çıkar dışarı. Kimseye söyleyemediğin dertlerini haykırırsın kendine. Seni ancak kendin dinlersin hava kararınca. Başka kimse anlamaz. Ne sen içinde biriktirdiklerini anlatabilirsin, ne de dinleyen anlar seni…Terkedilmişliğin verdiği acizlik üzerinde. Çok yalnızsın biliyorum. Bütün dünya toplansa da gideremez bu yalnızlığını. Sana sadece O lazımdır. Ama herkes gelse bir O gelmez. Gelmeyecektir. Bilirsin..

Hayat…Biz bu acıların bütününe hayat diyoruz..

Ayrılığın amuzlarına yüklediği yük ağır. Taşıyamayacağını zannedersin. Yorar seni. Bir zamanlar seni çok sevdiğini söyleyen o ses, artık buz gibi. Koyar sana. En çok bu koyar. Bir zamanlar en yakının olanın şimdi en uzağında olması..

Yaşamak mı, yoksa ölmek mi ? O gittikten sonra hangisindesin şimdi ? Yaşamak için debelenirken, ölüme yaklaştığını hissedersin.

Dönme ihtimalini düşünüp yaşamak isterken, hiç gelmeyeceğini bilmenin verdiği ölüm acısını yaşarsın. O artık hiç olmayacak…

Alışmak zaman alsa da, senden çok çalsa da, unutmak imkansız olsa da, o tek olsa da, başkası onun yerini tutamasa da, alışacaksın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir